Keď sa teploty šplhajú nad 30 stupňov, máme pocit, že akékoľvek líčenie je zbytočné. Mejkap, ktorý sme zvyknuté bežne nosiť, sa rozteká a vy sa cítite ako lesklá vosková bábika. Nezúfajte, naučte sa počas letných dní používať ľahké, odolné a vodeodolné prípravky, ktoré vám zabezpečia pocit sviežeho a upraveného vzhľadu pri vode, aj v práci.

1, Ochrana, zmatnenie a farebné zjednotenie

Asi už každá z vás vie, že najmä počas leta by ste mali na tvár používať prípravky s minimálnou ochranou 30 SPF. Aby ste sa zbytočne neleskli, používajte gélové emulzie a prípravky bez oleja. Po nanesení výživného a ochranného prípravku môžete použiť aj primer s matujúcim efektom. Pre dokonalé zjednotenie farebného tónu použite kvalitný CC krém, ktorý vyhovuje vášmu typu pokožky.

Tip: Ak máte problematickú pokožku, naneste na miesta, kde máte vyrážky a fľaky kvalitný oteruodolný mejkap. Je ľahší a menej mastný ako korektor. Má v sebe polymér, vďaka ktorému sa pri zasychaní vytvorí medzi pigmentami sieť a len tak ľahko sa vám nezmyje.

2, Sviežosť

Aby ste pôsobili sviežo čo najdlhšie, odporúčame použiť tekuté líčka. Nielenže vydržia omnoho dlhšie ako tie sypké, ale pôsobia aj prirodzenejšie. Naneste zopár kvapiek na lícne kosti a vklepte prstami, alebo štetcom na mejkap.

3, Bronzer

Počas horúcich dní používajte čo najmenej pudrových prípravkov, pretože v tomto počasí nemajú dlhú trvácnosť. Bronzer však nevynechávajte. Dodá vašej tvári hĺbku, podporí opálený vzhľad a poslúži aj ako veľmi prirodzený očný tieň.

Keď ste so svojou "pleťovkou" spokojná, použite fixatér mejkapu v spreji s matujúcim účinkom. Verte, že je to hotový zázrak!

4, Oči

Na očné viečka naneste svetlý korektor, alebo bázu pre očné tiene, ktorá vám zabezpečí dlhotrvácnosť farieb. Bronzerom jemne vytieňujte nadočnicový oblúk. Na zvýraznenie pohľadu použite hnedý vodeodolný očný tieň, ktorý rozotrite dostratena.  Ak ste zvyknutá nosiť linku, pokojne si ju doprajte. Namiesto klasickej však použite vodeodolnú! Samozrejmosťou je aj riasenka, ktorá taktiež musí odolať vode.

5, Obočie

Aj keď si možno poviete, že obočie môžete pri letnom líčení tak trochu zanedbávať, opak je pravdou! Na túto dominantu tváre niekdy nezabúdajte. Na jeho zvýraznenie a vytvarovanie použite vodeodolný krémový očný tieň v hnedom odtieni.

6, Pery

Aby ste bola dokonalá, dodajte šťavu aj svojim perám. Na našom trhu nájdete množstvo dlhotrvácnych rúžov a fixiek, ktoré vydržia skutočne veľmi dlho. Ak preferujete prirodzenú farbu, siahnite po farebných balzamoch na pery.

Pozrite si podrobný VIDEOnávod podľa ktorého si vykúzlite ľahučký a odolný mejkap na horúce letné dni:

Čítajte viac:

VIDEOnávod: 15 beauty trikov, ktoré zachránia vaše líčenie aj vlasy!