V náplni práce každej herečky je aj to, že sa musí o seba starať. Ako ste na tom s beauty starostlivosťou vy?
Samozrejme, mám rada kozmetiku, milujem najmä voňavé oleje, rôzne balzamy a krémiky, ktoré moju pokožku rozmaznávajú. Myslím, že to nejako extrémne nepreháňam. Som totiž skôr zástancom prírodnej kozmetiky.
Prečo?
V jednom momente som sa rozhodla, že chcem sebe a svojmu telu dávať to najlepšie, čo môže dostať. To, že som začala používať prírodnú kozmetiku, prišlo akosi samo, spolu s týmto rozhodnutím. Aj si ju vyberám podľa toho, čo obsahuje, pozorne študujem, koľko prírodných zložiek má v sebe a koľko je v nej derivátov. Priznám sa, je to dosť ťažké a ešte sa len snažím chápať všetky tie informácie o prírodnej kozmetike. Ako herečka, ktorú na každé predstavenie a na každú filmovačku musia nalíčiť, sa stretávam s množstvom produktov, ktoré nezapadajú do mojich plánov, a tak sa postupne a malými krôčikmi snažím robiť osvetu. Som síce len na začiatku, ale vidím, že ľudia sa o to začínajú zaujímať čoraz viac. Veď máme len jedno telo, tak by nám malo záležať na tom, čo naň dávame.

Pristane jej to aj bez mejkapu.
Pristane jej to aj bez mejkapu.
Zdroj: Lukáš Kimlička


Máte aj nejaké osvedčené beauty rituály?
Mám. Pleť si čistím levanduľovou pleťovou vodou, kvetovovu vodou a potom si na ňu nanesiem olej značky Inlight, ktorý má v sebe zmes rastlinných olejov. Keďže nádherne vonia a ľahko sa vstrebáva, stal sa mojou malou závislosťou. Na noc používam nočný balzam od rovnakej značky a keď mám čas, zájdem si na ajurvédsku masáž celého tela. To je ďalšia moja závislosť. Máte v kozmetickej taštičke aj niečo ako must have, ktoré by ste si vzali so sebou aj na pustý ostrov? Určite detský balzam na pery. Je vyrobený z bambuckého masla a je úžasný. Potom oleje na pleť, o ktorých som už hovorila. To sú moje najobľúbenejšie beauty vychytávky.
A čo líčenie? Užívate si to aj v súkromí alebo ho máte dosť v práci?
Ak je to len trošku možné, najradšej na tvári nemám vôbec nič. Milujem leto aj opálenú tvár a vtedy sa vôbec nemaľujem. V zime používam BB krém, ktorý mi zjednotí tón pleti. Mám totiž citlivú pokožku a občas sa mi na nej objavia fľaky.

Kristína šíri myšlienku BIO kozmetiky aj medzi vizážistami.
Kristína šíri myšlienku BIO kozmetiky aj medzi vizážistami.
Zdroj: Lukáš Kimlička


Takže na vašej kozmetickej poličke by sme asi veľa produktov nenašli...
Priznám sa, že sama so sebou dosť bojujem. Snažím sa všetko zminimalizovať, najmä pre zbytočné plasty, do ktorých sa kozmetika balí. Potom niekedy uletím a nakúpim si kopu olejov a k nim ďalšie oleje. Neviem sa ovládnuť, lebo všetky tak krásne voňajú.
Keď sa Kristína Svarinská niekam chystá a chce sa cítiť pekne žensky, aké kozmetické triky použije?
Špirála na oči, farba na líčka a výraznejší červený rúž. To úplne stačí.