1. Maska na suchú pokožku

Ak máte suchú pokožku, určite viete, že väčšina kozmetiky, ktorú používate, obsahuje ťažké oleje. Tie v mnohých prípadoch upchávajú póry, čím vzniká akné. Vyskúšajte preto masku len z dvoch ingrediencii, ktorú si hravo pripravíte aj doma.

Budeme potrebovať:

1. Polovicu avokáda

2. Lyžicu medu

Avokádo je plné mastných kyselín, ktoré pomáhajú upokojiť a zvlhčiť suchú pokožku, zatiaľ čo med hydratuje a používa sa na liečbu akné či zápalov.  Polovicu avokáda rozmačkajte na kašu a zmiešajte s lyžicou medu. Zmes rozotrite po celej tvári a po 10 až 20 minútach dôkladne zmyte.

 

 

2. Maska na tmavé škvrny a jazvy po akné

Zahraničná youtuberka, ktorá sa prezýva Supa Natural, skúšala trojdňový experiment, počas ktorého si na tvár natierala masku z kurkumy a jogurtu. Podľa jej slov si všimla, že je pokožka hladšia a menej začervenaná.

Budeme potrebovať:

1. Čajovú lyžičku kurkumy

2. Dve polievkové lyžice bieleho jogurtu (/ olivového oleja/ obľúbeného pleťového oleja)

Magickou prísadou je kurkuma, ktorá je antioxidantom a protizápalovou látkou. Pleť rozjasňuje a zároveň na nej zabíja všetky škodlivé mikroorganizmy. Napriek tomu, že Supa vo video návode používa iba vodu a kurkumu, všetci dobre vieme, že použitie čisto tohto korenia, by mohlo na pokožke zanechať nežiadúcu žltú farbu. Zmiešajte ho preto s bielym jogurtom alebo olejom, ktorý tomu zabráni. Zmes nechajte na tvári pôsobiť 10 až 15 minút a následne opláchnite.

 

3. Maska na mastnú pleť

Jednoduchý návod od Khichi Beauty obsahuje iba dve zložky - vaječný bielok a aloe, ktoré spoločnými silami pomáhajú absorbovať prebytočný olej bez toho, aby došlo k poškodeniu pokožky.

Budeme potrebovať:

1. Vaječný bielok

2. Dve polievkové lyžice čerstvého aloe alebo kvapku aloe gélu

Vaječné bielky v skutočnosti obsahujú prírodnú antibakteriálnu látku, ktorá môže pomôcť zabrániť upchatiu pórov a zároveň absorbovať prebytočný olej. Aloe má naopak upokojujúce a hydratačné účinky. Masku nechajte v pokoji pôsobiť a po maximálne 10 minútach z tvár umyte.