Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Ťazký život atlétky Emmy: Nikdy nebola na párty, neje sladké a má taký prísny režim, že..

Atlétka Emma vedie asketický život, celkom dobrovoľne

Zdroj: Lukáš Kimlička

Reklama

Emma Zapletalová má 21. rokov a je aktuálne našou najúspešnejšou atlétkou, súťaží v behu cez prekážky na 400 metrov Pred pár mesiacmi sa stala juniorskou majsterkou Európy, dostala šancu aj na olympiáde v Tokiu, ale pre šport toho obetuje viac, než sa zdá.

Hoci študuje na vysokej škole ruštinu a telesnú výchovu, najviac času trávi na štadióne, vo fitku alebo na plavárni, kde si díva do tela. Ako vrcholovoá športovkyňa musí dodržiavať prísny režim, kde také hriechy, ako študentské žúrky, čokoládová tyčinka alebo pohár vína nemajú miesto. „Sladkosti vôbec nejem, čokoládovú tyčinku alebo keksík som nemala v ústach roky. Raz za čas si dám koláč, ktorý upečie mama alebo nejakú proteínovú tyčinku,“ hovorí  športovkyňa,  ktorá ako vysokoškoláčka odmieta aj pozvania na párty.

Zdroj: Lukáš Kimlička

Deň bez tréningu by sa jej ani nepočítal

Na tie som nikdy nebola zvyknutá, popri škole som stále trénovala, takže som žiadne veľké žúrovanie nezažila. Ani mi to nechýba. Aj tak by som tam nepila ani nejedla, tak načo? Radšej idem na kávu s kamoškami, tam si pokecáme, preberieme všetko možné. Na iné veci ani veľmi nemám čas, pretože mám dva tréningy denne, k tomu fyzioterapia, strečiny, regenerácia,“ vysvetľuje rodáčka z Nitry, ktorú atletika veľmi baví a zatiaľ sa nechystá zavesiť ju na klinec.

Zdroj: Lukáš Kimlička

Je pyšná na svoju medailu z juniorských ME

„V roku roku 2032 je naplánovaná olympiáda v Brisbane a aj tú by som chcela stihnúť. Je to síce ešte ďaleko, ale športovci musia myslieť takto dopredu. Verím, že tri olympiády by som mohla zvládnuť,“ plánuje Emma, ktorá je síce cieľavedomá, súťaživá a odvážna, no priznáva, že občas vie byť aj otravná. Najmä ak má zlú náladu, ale ako sama hovorí, nikto nie je dokonalý. Prečítajte si o nej viac v novej EMME, ktorá je práve v predaji.

Zdroj: Lukáš Kimlička

Emma má rada aj módu, slabosť má najmä na prúžkované košele

Pozrite si, čo hovorí EMMA v priloženom videu:

Zdieľať

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Atlétka Emma Zapletalová: Nikdy nebola na párty, neje sladké a má taký prísny režim, že..

    Vyberáme pre vás niečo PLUS