Ako ochrániť svoje vlasy pred mrazom, vetrom, statickou energiou a suchým vzduchom v prehriatych interiéroch? Máme pre vás skvelé tipy, s ktorými si zachováte krásne vlasy aj v tomto období.

Noste čiapky, ale...

Počas zimných mesiacov je dôležité vlasy chrániť a skryť pred snehom a mrazom. Tie totiž vaše vlasy vysušujú a sú omnoho lámavejšie. Vlnené čiapky vlasom tiež príliš neprospievajú, preto si skúste pod čiapku vložiť hodvábnu alebo saténovú šatku. Proti statickej energii, ktorá sa môže vytvoriť, zabojujte pomocou suchého oleja v spreji. Suchý olej vlasy nezaťaží a obsahuje prírodné zložky, ktoré vaše vlasy zvlhčia a dodajú im lesk.

Čiapka je dôležitá, no nie každá vlasom prospieva.
Čiapka je dôležitá, no nie každá vlasom prospieva.
Zdroj: Shutterstock


Zaobstarajte si zvlhčovač vzduchu

Ako bojovať proti suchým vlasom v zime? Používajte v byte zvlhčovač vzduchu. Kúrenie totiž vaše vlasy vysušuje a tak strácajú potrebnú vlhkosť. Zvlhčovače vám tak pomôžu vzduch v miestnosti rehydrovať.

Výbornou pomôckou  v pretopenom interiéri je zvlhčovač vzduchu.
Výbornou pomôckou v pretopenom interiéri je zvlhčovač vzduchu.
Zdroj: Shutterstock


Pravidelne zastrihávajte

Zastrihnutie končekov vlasov každé štyri až osem týždňov vám pomôže udržať vlasy zdravé. Ak sa chcete zbaviť suchých a rozštiepených končekov, skracujte ich pravidelne aspoň o pol centimetra.

Pravidelne zastrihávajte suché a poškodené končeky.
Pravidelne zastrihávajte suché a poškodené končeky.
Zdroj: Profimedia

Pokračovanie článku na ďalšej strane.