Ani vy sa predsa na horskú túru nenahodíte do plesovej róby a do práce sa nevyberiete v pohodlnom saténovom župane. Veľmi dobre totiž viete, že každá príležitosť si vyžaduje iné oblečenie a tento nepísaný zákon platí aj pre pleť. Tá tiež vie, koľko je hodín a na každú časť dňa potrebuje iné šaty. Ráno jej príde vhod ochranný kabát, večer skôr regeneračné pyžamo.

ČO SA DEJE S POKOŽKOU CEZ DEŇ

Pokožkuna tvári už odrána čaká tvrdá fuška, musí totiž vyraziť do boja so všetkými vplyvmi vonkajšieho prostredia. V lete je to UV žiarenie, teplý a suchý vzduch, klimatizácia v aute či v kanceláriách. V zimných mesiacoch sa musí vyrovnávať s chladom a mrázom a ak tomu pripočítame znečistený vzduch počas celého roka, je jasné, že zažíva permanentné šoky. Ak si má s nimi poradiť bez väčších následkov, potrebuje pomoc. Kvalitný denný krém.

Denní pleťoví záchrancovia

UV filter - žiarenie ultrafialového spektra sa vo vysokých dávkach vyskytuje v bežnom svetle nielen v tropických letných mesiacoch, ale počas celého roka. Lúče dokážu preniknúť do kožného tkaniva a spôsobia stratu pevnosti kolagénových vláken, ktoré v pleti zadržiavajú vodu. Ak si nabudúce budete vyberať kozmetický prípravok na denné ošetrenie pleti, jeho samozrejmou súčasťou by mal byť UV filter s číslom minimálne 15.

Sérum so silou vitamínu C z 30.  pomarančov, Avon, 32,90 eur
Sérum so silou vitamínu C z 30. pomarančov, Avon, 32,90 eur
Zdroj: Avon

Lapače voľných radikálov

Celému organizmu a špeciálne koži dávajú každý deň zabrať kvantá jedovatých splodín, ktoré podporujú vznik škodlivých voľných radikálov. Zjednodušene povedané, pokožka, ktorá musí "dýchať" všetkok okolitý smog, je nielen oslabená, ale aj oveľa rýchlešie starne. Čiastočne tomu môžu zabrániť antioxidanty, čiže lapače voľných radikálov, ktoré jej pomáhajú vyrovnať sa s toxínmi. Denný krém by preto mal obsahovať účinné antioxidanty ako vitamín vitamín A, C, E či koenzým Q 10. Vhodnou súčasťou denných prípravkov je aj kyslík, ktorý pomáha bunkám privážať dovnútra živiny, pretože bez neho sa pokožka dusí a vädne.

Špeciálna kúra Biofáza, zabezpečuje enzymatickú regeneráciu pleti, Nobilism 35,70 eur
Špeciálna kúra Biofáza, zabezpečuje enzymatickú regeneráciu pleti, Nobilism 35,70 eur
Zdroj: Nobilis

Hydratačné zložky

Kvalitné prípravky s hydratačnými účinkami sú najčastejšie založené na báze ceramidov. Tie dokážu prenikať do najhlbších vrstiev a koži dodávajú nielen chýbajúci tuk, ale aj regenerujú aj lipidický obal buniek, ktorý udržiava vlhkosť v pleti. Ak pokožke voda chýba, pôsobí unavene a ihneď sa to na nej prejaví drobnými vráskami, ktoré postupne naberajú na veľkosti.

Spevňujúce sérum,Yves Rocher, 32, 50 eur
Spevňujúce sérum,Yves Rocher, 32, 50 eur
Zdroj: Yves Rocher

 

Intenzívny liftingový krém, Dermacol, 13.99 eur
Intenzívny liftingový krém, Dermacol, 13.99 eur
Zdroj: Dermacol