Dobročinný Ples v opere si za uplynulé dve dekády získal postavenie jedného z najväčších charitatívnych podujatí na Slovensku. Jeho dobročinné poslanie sa už niekoľko rokov darí napĺňať vďaka štedrým príspevkom tristo párov vzácnych hostí. Vlani ich už po 20. raz privítali zástupca hostiteľa Plesu v opere, predseda Dozornej rady spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič a riaditeľka dobročinného Plesu v opere Andrea Cocherová. „Veľmi si vážime, že už 20 rokov si zachovávame priazeň ctených hostí. Za dve desaťročia sa nám aj vďaka ich finančnej podpore podarilo vybudovať jedno z najväčších dobročinných spoločenských podujatí na Slovensku, ktoré významne prispieva k riešeniu mnohých pálčivých problémov v našej spoločnosti,“ vyjadril sa Pavol Lančarič.

Dobročinný Ples v opere sa opätovne konal v historickej budove Slovenského národného divadla, ktoré minulý rok oslávilo svoju storočnicu. Pri tejto príležitosti sa  vzácnym hosťom počas úvodu večera prihovorila dvojica významných slovenských umelcov reprezentujúcich práve našu prvú divadelnú scénu – Emília Vášáryová a Martin Huba. Po minulé roky bolo tradíciou, že celým slávnostným večerom previedla prítomných hostí moderátorka večera.

Jubilejný 20. ročník charitatívneho podujatia bol neobyčajný tým, že počas hudobného programu sa hosťom po prvýkrát prihováral konferencier. Tejto role sa zhostil slovenský spevák, herec a moderátor Martin Madej. „Je pre mňa veľkou cťou konferovať tak významný jubilejný ročník tohto plesu, navyše popri takých velikánoch, akými sú pani Vášáryová a pán Huba,“ povedal.

Emília Vášáryová a Martin Huba.
Emília Vášáryová a Martin Huba.
Zdroj: Ples v opere

Vychutnajte si veľkú módnu FOTOgalériu, v ktorej nájde hostí, ktorí si minuloročný Ples v opere nenechali ujsť a podporili dobrú vec.