Včerajší večer sa niesol vo veľkom štýle a pod strechou historickej budovy SND otvoril jubilejný 20. ročník dobročinného Plesu v opere plesovú sezónu u nás. Nenechalo si ho ujsť približne 300 párov významných osobností z oblasti vedy, spoločenského aj hospodárskeho života, medicíny, vzdelávania aj športu. Každý rok sa medzi hosťami objavia aj debutanti, ktorí na dobročinnom Plese v opere zažívajú svoju premiéru. Po červenom koberci sa včera prvýkrát prešli aj bývalá tenistka Dominika Cibulková s manželom Michalom Navarom. A emma.sk mala exkluzívne možnosť nahliadnuť do jej plesových príprav!

 

Keď sa jedná o ples, určite sa zhodneme, že všetko sa točí hlavne okolo róby, v ktorej dáma zažiari. O prekvapenie sa postarala Dominika, ktorej sa podarilo „presvedčiť“ nášho úspešného dizajnéra Lukáša Kimličku, ktorý však medzičasom zavesil návrhárstvo na klinec a venuje sa už len fotografovaniu. „Oslovil ma Dominikin stylista a kamarát Andrej Kusalík, či by som pre ňu neurobil výnimku a predsa nenavrhol plesovú róbu. Síce som tento rok prvý raz odmietol všetky klientky, ktorým som pravidelne šil šaty, povedal som si, že je to naozaj skvelá príležitosť. Tak som sa nechal prehovoriť!“

Na skúške šiat v Privée Lounge dotiahli posledné detaily.
Na skúške šiat v Privée Lounge dotiahli posledné detaily.
Zdroj: Archív Lukáš Kimlička

Ponuka prišla tesne pred Vianocami a Lukáš s Andrejom sa hneď pustili do navrhovania celého stylingu. „Farba šiat bola jasná. Zhodli sme sa, že debutanka by mala na plese biele šaty podľa protokolu, preto sme išli vybrať tú správnu látku do Viedne. Skombinoval som dve kontrastné látky – hladkú bielu ako základ a dlhý plášť s vlečkou z transparentnej látky, ktorá bola posiata drobnými perlami, korálikmi a trblietavými kryštálikmi,“ prezradil Lukáš. A to je ten detail, ktorý mohla na vlastnej koži zažiť iba Dominika. „Šaty boli vďaka zdobenej látke aj dlhej vlečke naozaj ťažké a vážili takmer 10 kilogramov. Obdivoval som Dominiku, že to zvládla. Asi hlavne vďaka tomu, že je trénovaná športovkyňa,“ smeje sa Lukáš.

Plášť s dlhou vlečkou zdobilo množstvo drobných perál, korálikov a trblietavých kryštálikov.
Plášť s dlhou vlečkou zdobilo množstvo drobných perál, korálikov a trblietavých kryštálikov.
Zdroj: Archív Lukáš Kimlička

Okrem toho minimalistické čisté línie nechali vyniknúť tehotenské bruško, ktoré sa už Dominike naozaj pekne črtá. Celý look jej stylista Andrej Kusalík doplnil luxusnými diamantovými šperkami, ktoré všetko dotiahli do dokonalosti. Bola naozaj za divu!

Dalšie fotky zo skúšky šiat si pozrite v našej FOTOgalérii. Nájdete tam aj šaty v plnej kráse!