Popri všetkých povinnostiach máme občas pocit, že každodenné cestovanie do práce a domov nás len zbytočne zdržuje. Predstavujeme si, že keby sme mohli pracovať z domu, boli by sme rýchlejšie, efektívnejšie a flexibilnejšie. Jednoducho náš život by bol jednoduchší. Ale skúsenosti tých, ktorí mali možnosť vyskúšať si to, nás presviedčajú o opaku. Menej stresu pri práci z domu nečakajte, home office je výzva pre odvážne dievčatá!

Čítajte viac:

Toto ste ešte nevideli: ODPADNETE akú vychytávku má Victoria Beckham v kancelárii!

Stále vás niečo rozptyľuje

Nový seriál na Netflixe? To musíte vidieť! A čo je nové na Facebooku? Takto vaša motivácia nemá šancu. Výsledok: Premárnite celý deň a potom pracujete v strese po nociach, lebo deadline je za rohom. Panika!
Riešenie: Skúste si vytvoriť pracovné prostredie, napríklad si neberte notebook do postele alebo na gauč. Namiesto toho seďte pri stole a odstráňte z dohľadu všetko, čo by mohlo odpútať vašu pozornosť. Áno, aj novú Emmu! Nepomáha? Vyskúšajte Rescuetime – appku, ktorá podrobne zmapuje, kde cez deň strácate najviac času. Tak si na neželané rozptýlenia môžete lepšie posvietiť!

Menej stresu pri práci z domu nečakajte, home office je výzva pre odvážne dievčatá!
Menej stresu pri práci z domu nečakajte, home office je výzva pre odvážne dievčatá!
Profimedia.sk

Nemáte sa s kým porozprávať

Sedieť sama za stolom môže byť niekedy celkom otrava. Klebetenie s kolegyňami nad kávičkou už nepoznáte. A ak potrebujete pomôcť, ste na to väčšinou sama. Patríte ešte vôbec do tímu?
Riešenie: Pripomeňte sa aspoň digitálne. Výborná aplikácia na pracovné rozhovory je Slack – uľahčí vám videohovory a problém nie je ani skupinový čet. Nezabudnite ani na šéfa a dopredu si naplánujte porady, aby ste vedeli, ako na tom ste. Najlepšie bude, ak aspoň 20 percent pracovného času strávite v kancelárii, aby ste neprišli o kontakty!

Čítajte viac:

Kráľovská rodina v plnom nasadení: Prečo bežali ako o život?

Nerozlišujete prácu od súkromia

Znie to prakticky: Kým si umývate zuby, pozeráte maily a nedeľu trávite prípravou na pracovný týždeň. Nečudo, že štatistiky z bazilejskej univerzity potvrdzujú, že tí, čo pracujú z domu, robia priemerne o 2,5 hodiny týždenne dlhšie ako ostatní. Vitajte v 24-hodinovom pracovnom čase.
Riešenie: Najprv prispôsobte pracovný čas svojmu biorytmu – začnite skoro ráno alebo až neskôr doobeda, ale zadajte si presný čas. Zohľadnite pri tom, kedy musíte byť zastihnuteľvideoná, a porozprávajte sa so šéfom o vašich cieľoch na daný týždeň. A nič viac nerobte! Keď sa vám skončí pracovný čas, vypnite si maily a jednoducho sa odpojte.

Neustále vás niekto potrebuje

Zavolá vám mama, suseda príde na kávu a nie a nie odísť alebo vám zavolá partner, či by ste mu nemohli priniesť tašku s vecami na cvičenie do roboty. Veď ste predsa doma! Vaše okolie vôbec nerešpektuje fakt, že ste vlastne v práci.

Čítajte viac:

Vyrazte na dámsku jazdu sebavedomé a krásne!
Riešenie: Pokojne si na dvere vyveste ceduľku Prosím, nerušiť a dajte všetkým jasne najavo, že ste k dispozícii len v nutných prípadoch. Nedvíhajte súkromné telefóny, ak to nie je dôležité. Radšej si doprajte poriadnu obednú prestávku, v rámci ktorej aj odpoviete na neprijaté hovory alebo vybehnete na obed s kamarátkou.

Aj redaktorky EMMY už pár mesiacov pracujú z domu. Aké sú ich čerstvé postrehy?

Lenka Škodová
Keď pracujem z domu, mám pocit, že pracujem efektívnejšie. Viem si zadeliť čas, povinnosti a písanie mi ide oveľa rýchlejšie. Na druhej strane mi občas chýba kontakt s kolektívom, s ktorým sa vždy neskutočne nasmejeme, keď sa stretneme počas uzávierky. Verím, že vtedy „pokazíme“ deň všetkým okolo nás v open space a tešia sa, keď budeme mať opäť home office.
Broňa Holcinger
Home office nie je dovolenka. To zistíte veľmi rýchlo. Na druhej strane, naučíte sa oveľa lepšie rozdeľovať čas aj povinnosti. Čo vám však bude zaručene chýbať, budú najnovšie klebety z kancelárie, ku ktorým sa dostanete najskôr na najbližšej porade. A samozrejme, veselý kolektív, na aký ste boli zvyknutá v práci. Aspoň však ušetríte – tepláky predsa len stoja o čosi menej než komplikované stylingy do práce.
Janka Gombošová
Home office je skvelá možnosť, ako si efektívne zadeliť čas a mať pokoj na tvorivú prácu. Môžem sa lepšie sústrediť, som produktívnejšia a, čo je najlepšie, môžem byť v pohodlí domova. A kým ja pracujem, práčka poperie a moja jazvečíčka je šťastná, že nie je celý deň sama doma. Vždy sa však teším aj do kancelárie, kde sa stretnem s kolegyňami, pretože práve sociálny kontakt mi na homeoffice chýba. Našťastie to máme výborne vyvážené.
Monika Blahová
Práca na home office je predovšetkým o veľkej sebadisciplíne. Zo začiatku bolo práve toto pre mňa najťažšie. Dať sa doma ihneď po prebudení do „pracovného módu“ a nepísať články ešte na obed v pyžame... Nedovoliť si robiť milión vecí v domácnosti, ktoré samozrejme lákajú. Skrátka, musela som sa naučiť vymedziť si čas a miesto a striktne sa toho držať. Inak je pre mňa home office vďačná forma, pretože podporuje hlavne kreativitu.

Čítajte viac:

Bývanie s atmosférou: Sviežosť nového s charizmou pôvodného

Skôr než sa dáte na Airbnb: Opitý Holanďan a iné nástrahy

Raj starožitností: Šikovní manželia si ho vytvorili vlastnými rukami

Študuj v cudzom meste: Okrem toho, že štúdium v zahraničí je IN, naberiete množstvo skúseností

Na návšteve u snoubordistky Baši Števulovej: Byt si zariadila v minimalistickom štýle

Lapač návštev: Bývanie Romi Klimekovej vás nadchne a inšpiruje