POZRI AKÉ LEMONKY BY TI PRISTALI

Must have tejto sezóny

Chcete byť aj tento rok kráľovnou pláže? Dovolenková sezóna je predo dvermi, preto by ste nemali podceniť výber plaviek. Nemusíte si však lámať hlavu nad tým, s ktorými budete za bohyňu, pretože máme svojho víťaza. Háčkované plavky LEMONKY sa stali naším absolútnym favoritom. A budete prekvapené, kto za nimi stojí...

Aj takéto prsia robia Lemonky.
Aj takéto prsia robia Lemonky.
Archív

Z ekonómky dizajnérka plaviek

Hoci Stanka Jaššová vyštudovala ekonomickú univerzitu odbor bankovníctvo a v Paríži dokonca farmaceutický marketing, aj ona skončila pri oveľa kreatívnejšom zamestnaní. „Čo ma nadchlo, to som chcela robiť. Aj preto som vyskúšala mnoho zamestnaní, ale nikdy som nebola stopercentne spokojná.“ Až z hobby vznikla práca, ktorá sa stala jej vášňou a budúcnosťou zároveň. „Lemonky boli úplná náhoda. So sestrou sme chceli spraviť len malú funpage na Instagrame pre háčkované veci. Že by sa aj predávali, to bol skôr taký sen, ako keď pozeráte módne časopisy." A prečo práve plavky? „Raz som na pláži stretla dievča, ktoré malo oblečené veľmi podobné plavky, aké teraz vyrábam. Najskôr som si myslela, že sú uštrikované. Moja sestra už háčkovať vedela, tak som sa jej spýtala, či by mi také vyrobila. Ona na to, že veď nech si spravím, aspoň sa to naučím. Niečo som sa naučila z YouTube a detaily už vyladila mama." Vyplatilo sa.

Veronika Jaššová vo svojich plavkách.
Veronika Jaššová vo svojich plavkách.
Archív

Inšpiruje ju cestovanie

„Začala som s tým ešte len pred dvoma rokmi, ale hneď sa z toho stal obrovský boom. Asi som vystihla to správne obdobie. Nebol v tom žiadny marketing ani cieľ." Robili sme to len pre radosť a tak to zostalo dodnes. „Keď sme začínali, boli sme tri - ja, moja mamina a sestra. Dnes už nás je spolu 15. Predsa, výroba jedných plaviek trvá 9 hodín. Ja už viac menej iba navrhujem modely, takže môžem cestovať a pracovať z akejkoľvek metropoly.“ Spolu s priateľom si kúpili karavan a približne 3 mesiace z roku na ňom cestujú po Európe a rôznych ostrovoch. „Aj vďaka tomu mám veľa inšpirácie pre moju tvorbu. Spoznávam miestnu kultúru, a domácich ľudí, ktorí ma vždy správne nabijú.“ Momentálne žije striedavo na Slovensku a na Kanárskych ostrovoch, ktoré si úplne zamilovala.

Veronika Jaššová so svojimi Lemonkami.
Veronika Jaššová so svojimi Lemonkami.
Archív

Milujú ich aj známe osobnosti

Tieto jedinečné a originálne plavky si zamilovali aj mnohé známe tváre. Obľubuje ich topmodelka Michaela Kociánová, misska a podnikateľka Romana Škamlová, Miss Intercontinental Katarína Manová, či športová moderátorka Simona Leskovská. "Sú mimoriadne efektné a zároveň aj pohodlné. Ja som zvolila nežnú bielu farbu, ktorá sa na opálenom tele úplne vyníma. Na pláži v nich budete určite nepriehľadnuteľnou," nadšene rozpráva Miss Slovensko 2009 a šéfka módneho časopisu Barbora Franeková, ktorá na Lemonky tiež nedá dopustiť. 

Barbora Franeková na ne nedá dopustiť.
Barbora Franeková na ne nedá dopustiť.
Archív

Viac foto nájdete v našej galérií.

Čítajte viac: 

Ako rozpoznať fejkovú kabelku od tej pravej: Stačia vám tri jednoduché rady!

5 kabeliek, ktoré toto leto musíte mať a nestoja viac ako 30 eur!

Veľká módna galéria z Met Gala: Neuveríte vlastným očiam! Rihanna ako pápež, Katy Perry s anjelskými krídlami

Tento trik, ktorý stojí iba 6 eur, urobí tvoj outfit viac štýlovým a trendy

10 nečakaných módnych pravidiel, ktoré kráľovská rodina MUSÍ dodržiavať