POZRITE SI FASHION KÚSKY KRISTÍNY

FASHIONISTKA ODMALIČKA

Móda ju extrémne bavila už na základnej škole. „Nedočkavo som čakala až si moja mama dolistuje nové Elle, ktoré už potom bude len moje. Vystrihovala som si odtiaľ inšpirácie a lepila ich do ich mojej "módnej biblie." Mam ju doteraz a musím skonštatovať, že všetky tie modely by som si v kľude obliekla aj dnes.“ Jej najväčšou inšpiráciou bolo v tej dobe okrem módnych magazínov aj MTV . „Klipy ci rôzne show, ktoré ponúkali pohľad do celebritných šatníkov . V tej dobe som milovala a dodnes milujem štýl Jennifer Lopez, až na pár výnimiek je jej štýl skrátka značkou.“ V súčasnosti je pre ňu najväčším chameleónom a skutočnou fashion ikon Rihanna. „Ako sa hovorí v jej fanúšikovských kruhoch: Trend nie je trendom, pokiaľ si to neoblečie Rihanna. Z niečoho  čo by vás nenapadlo skombinovať dokáže urobiť módne náboženstvo. Tá žena to vie skrátka predať. Kto iný by mohol o 6 ráno v Soho kŕmiť po návrate z klubu na ulici holuby v ikonickom kožušinovom srdci od YSL?!“ Roky sa jej kamarátky, známi aj neznámi pýtali na jedno - kde nakupuješ oblečenie? „Vždy chceli odo mňa kontakt na obchod, pýtali sa na značky a lokácie obchodu. V poslednej dobe som chodila z ciest s preťaženými kuframi, lebo som vždy niesla kilá šiat pre kamošky, ktorým sa páčili outfity z fotiek pridaných na instagrame v čase mojich ciest.“ Jej cesty boli úniky z každodenného stereotypu a objavovanie módnych kúskov zároveň jej najväčší relax.

Instagram.com/myway.ooo

JEJ SRDCOVKOU JE NEW YORK

„Live shopping je niečo čo som mala v hlave roky, kým som to uviedla do pochodu. Vedela som ,že chcem kupovať a predávať oblečenie, šperky, doplnky, ktoré sú iné, orginálne, nedostupné, v ktorých jednoducho nikoho na ulici nestretnete a, o ktorých budú ľudia hovoriť hodiny po tom, ako vás stretli.  Skrátka totálna nadčasovosť, nápad a hlavne nezávislosť vo výbere značiek a obchodov, ktorú ponúka len zahraničie.“ Na Slovensku sa stala doslova priekopníčkou live shoppingu, a vymyslela tak koncept, ktorý je u nás unikátny a výnimočný zároveň. Prvotná myšlienka prišla v čase, keď zistila, že vyštudované právo nebude jej životným pracovným smerom. A tak odletela do New Yorku. „Tri týždne som trávila každý deň 15 hodín chodením a rozmýšľaním o tom, ako stvorím môj dream job. V živote som sa už nechcela vrátiť do kancelárie, chcela som, aby mojou kanceláriou bol celý svet. New York preto, že sa tam cítim ako ryba vo vode a milujem tam všetko. Presedela som hodiny v rôznych kaviarniach v SOHO či sa len tak rozprávala s ľuďmi v obchodoch, parkoch. Vždy to bolo o  živote, o móde, o inšpirácii. Kúpila som zopár vecí a nafotila to na sebe na ulici, prevažne pred zaujímavými maľbami, skrátka niečím čo mi prišlo k tomu outfitu ako dobrý "match".“ Po návrate na Slovensko si založila instagramový účet myway.ooo a začala plánovať.

Instagram.com/myway.ooo

BUDÚCNOSŤ NAKUPOVANIA

A ako to celé prebieha? „Musím sa priznať, že všetko riešim za pochodu. Akýkoľvek plán je zbytočný. Najskôr som to plánovala tak, že veci nakúpim a nafotím vždy taký streetstyle a to potom pridám na instagram. Možno časom to bude možné, ale keďže by to nebolo práve najekonomickejšie a časovo šetrné riešenie, rozhodla som sa fotiť všetko priamo v skúšobnej kabínke, a to postovať v reálnom čase teda live. Postnem fotku seba v niečom, čo mi padlo do oka, presným popisom a čakám či niekto prejaví záujem. Ak áno kupujem priamo, prípadne sa tam vyberiem na druhý deň. Samozrejme už sa mi stalo , že veci boli predané, najmä vo vintage shoppoch a shoppoch s lokálnym dizajnom kde nájdete jeden max tri kusy daného modelu.“ Táto mladá inšpiratívna východniarka si ide za svojím snom, a zdá sa, že sa jej mimoriadne darí. Ak aj vy túžite po originálnom fashion kúsku, stačí navštíviť jej profil a vybrať si...

Instagram.com/myway.ooo

Viac foto nájdete v našej galérií. 

Čítajte viac: 

Načo chodiť do obchodov? Toto je budúcnosť nakupovania!

INŠPIRUJ SA aj ty a buď sama sebou: 4 fashion baby, ktoré robia v živote to, čo naozaj chcú!

Jedna košeľa na 7 dní v týždni: Takto jednoducho ju môžete kombinovať

Z tejto mladej krásky šalie celý svet! Tá má ale odvahu...

Nová maxi letná EMMA s krásnou Mary Bartalos na titulke: Pribalili sme vám k nej aj TOP román od Janky Benkovej!