Zoznámte sa so šikovnou dizajnérkou, ktorej svet tvoria chlpaté kabelky s očami.

Nikoleta Rajnáková (38)

Najskôr pracovala ako bookerka modeliek, potom si založila eventovú agentúru, aby nakoniec skončila pri móde. A začalo sa to tým, že si v obchode nevedela nájsť kabelku.

„Hľadala som trendovú ,clutch‘, ktorú by som mohla nosiť cez deň aj k večerným šatám. A nakoniec som si ju navrhla sama, z kože a pravej kožušiny. Ako dieťa som sa často hrávala s kožušinovými štólami mojej mamy a keď sme sa s kamoškami hrali na modelky a prezliekali, volali sme sa cariny, akože sme cárovné,“ smeje sa Nikoleta, ktorá svojej kabelke dala meno Tsarina.

Čítajte viac:

Made in Slovakia: Zoznámte sa s našimi TOP street stylovými značkami

To ešte netušila, že sa z nej stane kultový kúsok, ktorý budú nosiť fashionistky po celom svete. Ale na začiatku to také jednoduché nebolo. Najmä keď hľadala dodávateľov kože a potom šikovných remeselníkov, ktorí by kabelky podľa jej návrhu dokázali ušiť. No nepredáva ich iba na e-shope, ale aj v obchodoch po celom svete.

Jej vtipné kreatívne kabelky nás bavia!
Zdroj: Lukáš Kimlička

Foto: Lukáš KIMLIČKA

„Žijem v Bratislave, živím sa aj ako osobná štylistka a pre moje klientky nakupujem stylingy po celom svete, no najmä v New Yorku. A tak som si povedala, že svoje kabelky ponúknem aj v jednom concept store v Soho. Vošla som dnu ako agent s teplou vodou, so štyrmi Tsarinami v taške, ale podarilo sa. Moje kabelky tam začali predávať. A keď som ich o pár mesiacov videla v butiku na polici vedľa modelov Céline, až mi vyhŕkli slzy,“ spomína, no ako správna obchodníčka chce svoj biznis rozšíriť po celom svete.

Čítajte viac:

Zarábaj na teniskách: Prečo sa okolo ich biznisu točí také šialenstvo?

Jej tašky sa predávajú v portugalskom Porte, v kanadskom Toronte, či v kórejskom Soule. Ale pravé módne maniačky si Lettu väčšinou nájdu na e-shope. Tak ako Nasiba Adilova, ktorá spolu s Mirou Duma a Lenou Perminovou patrí k členkám ruskej fashion smotánky. Alebo riaditeľka Instagramu Eva Chen, ktorá si kúpila hneď niekoľko kabeliek. „

S Evou som sa dokonca stretla, pretože ma pozvala na školenie Instagramu v Amerike. Svoje zákazníčky volám Letta Girls a o všetkých, ktoré osobne poznám, môžem povedať, že sú to úplne normálne a pohodové ženy, ktoré majú rady módu a najmä originálny štýl. Lebo u mňa je každá kabelka originál a keď ju majiteľka otvorí, vykuknú na ňu veselé oči.“

Mimochodom, tie sú poznávacím znamením značky aj samotnej Nikolety, na ktorej si každý najskôr všimne jej veľké oči. Aj preto sa rozhodla, že jej kabelky nepotrebujú logo ani visačku, ale stačí im takýto originálny podpis.

„Keď som pred tromi rokmi začínala, mala som v pláne, že vyrobím zopár kúskov, ktoré darujem kamoškám. Ale rozbehlo sa to tak, že tento rok sme za šesť mesiacov ušili toľko kabeliek, koľko vlani za celý rok.“ Najnovšie okrem kožušinových modelov vytvorila aj kožené tašky s vyrezávanými hviezdičkami, ktoré fashionistky tiež milujú. Lebo keď niekto robí, čo ho naozaj baví, a robí to naplno, inak to dopadnúť nemôže, však Niki?

Čítajte viac:

Rýdzo slovenské: Bláznivé dizajnové ponožky, po ktorých zatúžite!