Nakoniec sme vybrali Fera, lebo je to Pán návrhár, Marcela, ktorý robí veľké veci pre slovenskú módu, a Janu, pretože v jej šatách sa všetky ženy menia na princezné. Čo nám o sebe prezradili?

Fero Mikloško

Milá EMMA, chcem ti povedať, že „s módou tancujem“, odjakživa a neprestajne, profesionálne od konca roku 1989. Okrem Nežnej som zažil aj niekoľko viac či menej známych revolúcií v móde. Slobodné 90. roky mi umožnili presadiť sa a v roku 1997 som vytvoril značku Miklosko Fashion Design.

Charakterizujú ju večerné róby, ktoré sa stali mojou najväčšou vášňou. Dnes viem, že malé víťazstvá spolu vytvoria veľký úspech a nič sa nestane len tak samo od seba. Preto sa pozerám dopredu, hľadám reálne riešenia, inšpirujem sa skúsenosťami talentovaných ľudí, spolupracujem s profíkmi a nadšene plním sny svojich zákazníkov. Minulosť sú pre mňa krásne spomienky na fotkách a archív v podobe módnych kníh. Takže, smer ďalšia nádherná kolekcia!

Tvoj Fero

Branislav Šimončík

Pokračovanie tohto článku nájdete v aktuálnom čísle mesačníka EMMA, alebo ako súčasť Piana.

Marcel Holubec W

Milá EMMA, – toto ti o sebe prezradím: Už ako malý chlapec som sníval byť módnym dizajnérom a žiť v Paríži. Táto metropola je mojou veľkou láskou, ktorá ma neustále inšpiruje. Tak ako ženy v mojom živote. Milujem ich robiť krásnymi, milujem ich robiť šťastnými a milujem ich robiť milovanými. Lebo móda je aj o láske a som o tom pevne presvedčený.

V súčasnosti sa viac zameriavam na smerovanie mojej značky a na novú kolekciu v spolupráci s textilnou dizajnérkou Michaelou Bednárovou, ktorú odprezentujem na tohtoročnom Fashion LIVE! 2015. Ale viac ti o svojej kolekcii neprezradím. Je to totiž vždy prekvapením aj pre mňa samého. Na Fashion LIVE! sa podieľam ako organizátor, pretože mám na starosti supervíziu.

Veľmi sa teším na super atmosféru, na energiu od ľudí, ktorí sa tam prídu pozrieť, a na kolekcie mojich kolegov. Som šťastný, že u nás vzniklo takéto fashion podujatie, ktoré podporuje dizajnérov a ich tvorbu. To ma momentálne napĺňa.

Tvoj Marcel

Branislav Šimončík

Jana Pištejová

Milá EMMA, prezradím ti: Som naozaj šťastný človek. Moja práca ma neskutočne napĺňa a navrhovanie je môj koníček. Od siedmich rokov. A áno! Stále ma to neprestalo baviť a zrejme už nikdy neprestane. Predstavujem si, že ako sedemdesiatročná, už trochu zošúverená babička sa stále motám v ateliéri a tvorím. Presne ako Coco Chanel.

Móda je neuveriteľne zaujímavá, nechá vás byť sama sebou, občas sa vám snaží niečo diktovať, ale môžete ju ignorovať a ona sa neurazí... Za tie roky tvorby som už prešla všeličím a niekedy to naozaj nebolo jednoduché. Ale nikdy, naozaj nikdy som nemala pocit, že to chcem zabaliť. Asi aj preto, že som dosť tvrdohlavá, ak si niečo zaumienim. Keď sa obzriem do minulosti, ako som pred pätnástimi rokmi prišla z Popradu do Bratislavy, vidím úplne inú Janu ako dnes. Aj keď vo svojej ľudskej podstate stále tú istú. Lebo žena sa nemení, len sa zušľachťuje vekom...

Tvoja Jana

Branislav Šimončík

Foto: Branislav Šimončík