Začala ho písať pred tromi rokmi a, ako sama hovorí, na začiatku vôbec netušila, ako na to. Postupom času sa prepracovala od fotiek cvaknutých mobilom k profesionálnym, naučila sa množstvo počítačových programov aj html jazyk, no najmä zistila, že pri blogovaní treba byť sama sebou. „Najviac ma teší, že sa môžem stretávať so všetkými ľuďmi, ktorých baví styling, móda a krása.

Prostredníctvom ostatných blogov sa aspoň na chvíľu ocitneš na miestach, kam by som sa nikdy nedostala. Zákulisia módnych prehliadok, nádherné streetstyle fotky zo zaujímavých krajín a novinky v oblasti kozmetiky,“ vysvetľuje dvadsaťsedemročná Banskobystričanka.

Najradšej bloguje o móde, ale na jej stránke nájdeš aj tipy na výlety či skvelé DIY projekty, pretože Iva si sama oblečenie navrhuje a spolu s mamou aj šije. Hoci niekedy pri výbere látok krútia predavačky hlavou, ide si za svojím.

„Najviac ma teší, že sa môžem stretávať so všetkými ľuďmi, ktorých baví styling, móda a krása.
„Najviac ma teší, že sa môžem stretávať so všetkými ľuďmi, ktorých baví styling, móda a krása."
Zdroj: Archív I.K.

„Neraz sa pri kúpe látky stretnem s názorom „toto nie je moderné“ a potom šaty nosím štyri, päť rokov a vždy sa nájde niekto, kto mi ich pochváli. Treba veriť svojim inštinktom!“

Iva nedá dopustiť na šatníkovú klasiku – kvalitnú bielu košeľu, koženú bundu alebo trenčkot, skvelé džínsy a dokonalý červený rúž, no dúfa, že raz sa jej splní veľký sen o vlastnej línii oblečenia pre niektorú módnu značku.

V kabelke mám vždy: Fotoaparát, balzam na pery a vreckovky.

Blogy, ktoré : „Milujem cit pre módu a vkus francúzskych blogeriek, napríklad Leeloo z blogu Le dressing de leeloo, Audrey z blogu Be Frassy, Typhany z blogu Cuillère à Absinthe alebo Lisu z blogu Make my lemonade, ktorú obdivujem pre jej neuveriteľnú tvorivosť.

Z celebrít mám rada Alexu Chung, Cariline Sieber, ale páči sa mi aj extravagancia Anny Dello Russo.“

„Milujem cit pre módu a vkus francúzskych blogeriek, napríklad Leeloo z blogu Le dressing de leeloo, Audrey z blogu Be Frassy, Typhany z blogu Cuillère à Absinthe alebo Lisu z blogu Make my lemonade, ktorú obdivujem pre jej neuveriteľnú tvorivosť.
„Milujem cit pre módu a vkus francúzskych blogeriek, napríklad Leeloo z blogu Le dressing de leeloo, Audrey z blogu Be Frassy, Typhany z blogu Cuillère à Absinthe alebo Lisu z blogu Make my lemonade, ktorú obdivujem pre jej neuveriteľnú tvorivosť.
Zdroj: Archív I.K.

Must-have jesene: „Určite matný lak na nechty a pončo alebo pelerína, ktorá v chladných ránach príjemne zohreje!“

Nikdy by som si na seba nedala: „Legínsy!“

Tento mesiac investujem do: „Látky so zaujímavým vzorom na DIY oversized kabát a kašmírového svetra.“

Prekvapilo ma, že…: „Módne trendy sa určujú na päť a viac rokov dopredu a že ich „vymýšľajú“ ľudia, ktorí s módnym priemyslom nemajú nič spoločné.

Iva nedá dopustiť na šatníkovú klasiku  – kvalitnú bielu košeľu, koženú  bundu alebo trenčkot, skvelé džínsy  a dokonalý červený rúž, no dúfa, že  raz sa jej splní veľký sen o vlastnej  línii oblečenia pre niektorú  módnu  značku.
Iva nedá dopustiť na šatníkovú klasiku – kvalitnú bielu košeľu, koženú bundu alebo trenčkot, skvelé džínsy a dokonalý červený rúž, no dúfa, že raz sa jej splní veľký sen o vlastnej línii oblečenia pre niektorú módnu značku.
Zdroj: Archív I.K.

Foto:Archív I.K.

Takže to nie je náhoda, keď sa viacerí dizajnéri zhodnú na trendoch. Idú vlastne podľa predpísaného konceptu.“