Dali ste si na začiatku roka záväzok, že urobíte niečo pre udržateľnosť módy a obmedzíte nakupovanie? Máme pre vás návod, ako to hravo zvládnuť. Vyskúšate?

1. 

Vytrieďte svoj šatník a nechajte v ňom len to, čo nosíte. Možno budete prekvapená, že nájdete aj kúsky, o ktorých ste ani netušili, že ich máte. Alebo objavíte niekoľko takmer identických vecí. Neklamný znak toho, že nákupný detox potrebujete ako soľ.

 

2.

Dajte si ďalšiu výzvu, že budete nosiť všetko, čo vám v šatníku ostalo. Skúšajte, kombinujte. Podnieti to vašu
kreativitu a vy vďaka tomu vystúpite z komfortnej zóny. Lebo nosiť celý rok overené džínsy a tričko naozaj dokáže
každý.

3.

Požičiavať si je dovolené. Možno sa vyskytne príležitosť, na ktorú by ste si za iných okolností okamžite leteli kupovať šaty. Jasné, že na ples alebo svadbu v šatníku možno práve nemáte nič vhodné (alebo aspoň nič, do čoho by ste sa vošli). Oslovte sestru alebo kamarátky a požičajte si niečo od nich.

4.

Nájdite si iný spôsob relaxu. Možno ste zvykli odmeňovať sa za osobné úspechy nákupmi alebo ste nimi, naopak, zaháňali depku. Nájdite si iné veci, ktoré vás urobia šťastnou – prechádzku do prírody, masáž, kino alebo hoci aj dobré jedlo. Nákupným zónam sa však radšej oblúkom vyhnite, aby vás zbytočne nelákali výklady a výhodné výpredaje.