V tom čase som sa už tri roky túlala po svete, lebo s modelingom som začala v pätnástich. Ak sa hovorí, že v osemnástke dospeješ, tak ja som dospela práve pri prvej zahraničnej ceste do Japonska. Keď som sa ako čerstvá pätnástka musela postarať sama o seba. Bola to úžasná jazda a obrovská škola života. Vlastne som vďaka tomu ani nemala tradičnú pubertu so spolužiakmi. Nič však neľutujem, práve naopak. Veď som videla toľko krajín a kultúr a naučila som sa vážiť si najdôležitejšie hodnoty v živote. Rodinu a lásku. Áno, aj to som vtedy pochopila.

Moje sny sa zmenili, len čo som nastúpila do modelingového vlaku. V tomto svete sa totiž nič nedá naplánovať, stále ste v jednom kolotoči, a tak sa môže stať, že v jeden deň som letela na jeden koniec sveta a na druhý zas na opačný. To ma naučilo užívať si prítomnosť a neplánovať veci veľmi dopredu, lebo sa to vždy môže zmeniť. Aspoň sa z toho nezrútim, keď všetko nepôjde podľa mojich predstáv.

Soňa začala s modelingom už vo veľmi mladom veku. Práve ten ju naučil byť samostatnou a ukázal jej hodnoty, ktoré sú v živote naozaj dôležité.
Soňa začala s modelingom už vo veľmi mladom veku. Práve ten ju naučil byť samostatnou a ukázal jej hodnoty, ktoré sú v živote naozaj dôležité.
Zdroj: instagram.com/lenkita

Je však dôležité mať sny. A ja snívam doteraz. Napríklad sa mi ani nesnilo, že nájdem tak skoro lásku, s ktorou budem doteraz. Znie to neuveriteľne, ale naozaj sme spolu už sedemnásť rokov. Skoro polovicu môjho života. Svoj vzťah neberieme ako samozrejmosť a obaja si uvedomujeme, aké sú dnešné vzťahy komplikované. O to viac si vážime, čo medzi sebou máme, naozaj sa dopĺňame, ľúbime, podporujeme a dôverujeme si. Veľa sa spolu rozprávame, lebo komunikácia je vo vzťahu dôležitá. A ešte humor. Ten milujem a vzťah je s ním oveľa lepší. Umožní vám nerobiť si z vecí ťažkú hlavu a Robino to presne tak robí. On je jednoducho moje druhé krídlo.