Za ten čas, čo sa krásna Kate Middleton stala vojvodkyňou a manželkou princa Williama, si už stihla získať srdcia mnohých ľudí po celom svete. Obľúbili si ju najmä vďaka láskavosti a obrovskému srdcu, ktoré jej zostali napriek tomu, že jej detstvo ani zďaleka nebolo také jednoduché, ako sme si možno mysleli.

Štvorročná Kate na dovolenke v Jordánsku s otcom a mladšou sestričkou Pipou.
Štvorročná Kate na dovolenke v Jordánsku s otcom a mladšou sestričkou Pipou.
Zdroj: profimedia.sk

 

Srdečnosť jej škodila

Taká je Kate akú dnes poznáme a presne rovnaká bola aj pred rokmi, v čase, keď bola ešte malým dievčatkom. Smutné je, že práve takéto povahy, sú častokrát terčom výsmechu a šikany. Presne taký bol aj Katin prípad, keď ako dievčatko navštevovala jednu z dievčenských škôl. Práve tu, žiaľ, stretla rovesníčky, ktorým sa jej povaha nepáčila a tak jej začali ubližovať. Výsmech, podceňovanie a odstrkovanie niekdajších kamarátok spôsobili, že Kate sa utiahla do seba a odmietla čokoľvek povedať. Namiesto toho, aby ich nechutné činy prezradila a pomstila sa, pokorne trpela vo svojom vnútri. To sa neskôr prejavilo aj na množstvom vyrážok a problematickou pleťou.

Namiesto toho, aby ich nechutné činy prezradila a pomstila sa, pokorne trpela vo svojom vnútri. To sa neskôr prejavilo aj na množstvom vyrážok a problematickou pleťou.

Pomohla jej nová škola

Keď rodičia Kate nakoniec zistila, čo sa deje, bez váhania ju vzali preč. Kate začala navštevovať inú školu, kde síce bola spočiatku utiahnutá a bojazlivá, ale neskôr sa jej podarilo uvedomiť si, že nie všetci priatelia sa stanú takými, akých jej darovala predchádzajúca škola. ,,Boli sme ako rodina, piekli sme spolu koláče a sledovali filmy,“ povedala jedna z Katiných pravých priateliek, ktoré našla vo svojej novej škole.

Bezstarostnosť, s akou si Kate užívala mladosť po boku Williama, predchádzala šikana v škole.
Bezstarostnosť, s akou si Kate užívala mladosť po boku Williama, predchádzala šikana v škole.
Zdroj: Profimedia/Gettyimages

Nová kráľovná sŕdc

Zrejme však vo svete existuje spravodlivosť, pretože všetky tieto ťažké chvíle sa nakoniec premenili na krásny život, ktorý jej priniesol lásku nie len milovaného muža, ale aj celého britského národa. A napriek tomu, že Katine škodoradostné „kamarátky“ dnes určite pukajú závisťou, ona napriek tomu nikdy nezabudla na pravé hodnoty. Teraz, keď má možnosť a priestor pomáhať, robí to s obrovským srdcom. Spolu s Williamom a Harrym založili a vedú viacero charitatívnych projektov venovaných na pomoc šikanovaným deťom. Aj týmto spôsobom sa zrejme snaží pomôcť iným tak, ako pred rokmi nedokázala pomôcť sama sebe. Pozrite si ako rozkošne vyzerala v troch rokoch. Fotku nájdete na v našej GALÉRII.