Sexuálna úchylka preslávená najmä v Japonsku ako burusera (nohavičkový fetišizmus) je jeho výkladnou skriňou. Špeciálne burusera obchody, kde svoje použité nohavičky predávajú školáčky, či dokonca predajné nohavičkové automaty na uliciach sú len „malou“ chuťovkou. V posledných rokoch tento biznis neobišiel ani Európu a aj naši bratia Česi si z toho urobili výnosný kšeft.

„S nápadom sme prišli v roku 2015, mne sa zdalo, že v tejto sfére je u nás diera na trhu, a ukázalo sa, že som mal pravdu,“ hovorí Mirek Řehoř, spolumajiteľ českého portálu Kalhotkomat, na ktorom si prídu na svoje všetci zarytí fetišisti. Najmä preto, že ponuka tovaru je tam skutočne bohatá. Zvrátenosti sa medze nekladú, hoci zakladatelia stránky sa zhodujú v tom, že pre každého je zvrátené čosi iné. A tak si na stránke môžete kúpiť, ale aj ponúknuť všetko, od použitých nohavičiek cez ranný moč v skúmavke či naostro nosené silonky. V ponuke sú aj krvavé tangáče, prepotené ponožky zo zumby, fotky intímnych miest s chĺpkami, skúmavka plná slín, holiaci strojček s chĺpkami z vagíny či naostro nosené silonky „Najväčší záujem je  prirodzene o použité nohavičky a ponožky, podprsenky až taký úspech medzi zákazníkmi nemajú.“

Sexuálna perverzia je častejšia, ako si myslíme

Aj keď si pri kliknutí na stránku možno poviete, že je perverzná, zakladatelia tvrdia, že sa jej darí, a predali na nej už desaťtisíce použitých nohavičiek. „Aktuálny dopyt už niekoľkokrát prekonal naše biznisové ciele a plány. Možno aj preto, že k fetišistom podľa psychológov patria dve percentá populácie, takže stále máme obrovský priestor na to, aby sme rástli.“ A Mirek Řehoř má zjavne pravdu, veď keď psychológovia z Quebecu podrobne analyzovali sexuálne fantázie, túžby a správanie u tisícok ľudí, v ich prieskumoch sa ukázalo, že takmer každý druhý človek mal nejakú sexuálnu úchylku.

Voyerizmus (vzrušenie pri špehovaní iných ľudí), exhibicionizmus (ukazovanie sa druhým), frotérstvo (trenie rozkroku o iných), sexuálny masochizmus (zažívanie bolesti pre sexe) sexuálny sadizmus (spôsobovanie bolesti a ubližovanie pri sexe), pedofília (sex s nedospelými jedincami) a transvestitizmus (prezliekanie do šiat opačného pohlavia pri sexe) a takisto spomínaný fetišizmus (vzrušenie z neživých predmetov alebo častí tela nesúvisiacich s pohlavím) patria medzi naozaj časté sexuálne úchylky. A ten nohavičkový patrí medzi jeho soft verzie, takže sa nemožno čudovať, že biznisu s použitou spodnou bielizňou sa tak darí.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.