...na dobrého kamaráta

Vlastne je to celkom výhodné, najmä ak ste sa nerozišli v zlom. Jeho číslo máte doteraz v mobile v kategórii Obľúbené, z času na čas sa mu aj tak ozvete, aby ste mu zreferovali čosi v tom duchu, že v sobotu večer stretli v bare jeho najlepšieho kamoša s ďalšou novou kočkou. A obvykle to končí tak, že keď ste v nedeľu sama, zavoláte ho do kina či na obed k číňanom, aby ste hodili reč o tom, ako ide život. Veď kto povedal, že páry sa po krachu vzťahun musia opľúvať a prechádzať na druhú stranu chodníka, len aby sa nestretli? Ani Linda, ktorá sa po ôsmich rokoch vzahu rozišla s frajerom, ho zrazu nevedela len tak odstrihnúť zo života. "žili sme spolu príliš dlho na to, aby sme sa celkom prestali stretávať. Stále sme si boli blízki, lenže potom to došlo do momentu, keď sme už nevedeli, či vlastne sme alebo nie sme pár. Všetko bolo po starom, ibaže sme už spolu nespávali. Mala som v tom taký chaos, že sme si radšej dali pauzu. Ja som odišla na dva roky do Londýna a vôbec sme sa nevideli. "A keď sa vrátila, zistila, že s exrpiateľom môžu fungovať aj ako kamaráti. "Dobrí kamaráti. Lebo keď ma Juro vlani poprosil, aby som mu išla svedčiť na jeho svadbu, súhlasila som."

Plusy: Môže to byť kamoš na nezaplatenie, leno sa pred ním nemusíte na nič hrať. Už vás videl aj po opici, aj s vyrážkou na tvári, dôverne pozná vaše hysterické nálady a nemusíte začať zúrivo upratovať svoj bordel v kuchyni len preto, že sa k vám večer nanominoval na víno.

Mínusy: Ak mu začnete rozprávať, ako to medzi vami a novým frajerom skvele klape v posteli, budete mu v očiach čítať otázku - je lepší milenec ako ja? Alebo sa vás to spýta natvrdo, mužská ješitnosť je totiž nevyspytateľná.

Kto povedal, že s bývalým nemôžete byť kamarátka? Môžete
Zdroj: House