Obľúbila si tieto návštevy, aj keď jej hostiteľ je trošku divný patrón. Hostiteľ asi nie je správne slovo na vyjadrenie jeho statusu voči nej, ona mu predsa platí za každé sedenie. Je mu asi po hruď, pozerá na ňu jasnými, aj keď smutnými modrými očami. Dlhý, akurátne štíhly. Pekné, veľké, pevné chlapské ruky, dlhé prsty nie priveľmi tenké, ale ani hrubé. Býva na piatom poschodí. Starý dom, v Starom Meste. Točité kamenné schody sa krútia a krútia, niektoré sú lesklé a šmýkajú sa, majú v sebe zapísané kroky storočí. Na schodoch je úplne rovnaká vôňa, akú si pamätá z domu starej mamy. Niečo medzi zatuchlinou, prípravkom proti moliam a levanduľovou kolínskou.Medzi starými múrmi je príjemný chládok. Vítaná zmena oproti vonkajšku, august aj september sú tento rok extrémne horúce. Ako dovolenku si venovala pobyt v byte veľmi zvláštneho chlapíka. Príde, sadne si vedľa neho k stolu, on sa dvihne a prinesie im obom pohár citronády. Kávu si nepýta. Minule to spravila a doniesol jej nescafé. Nesku. Naposledy ju pila na strednej, keď jej mama nechcela dovoliť poriadnu, voňavú a silnú. Inú nemal. Premýšľa, že si bude so sebou nosiť svoje koťogo. Vždy na to zabudne a potom sa jej pri druhej hodine zatvárajú oči. Každá návšteva má úplne identický priebeh. Zazvoní zdola a do dvoch sekúnd sa ozve jeho: „Haló, kto je tam?“ Stojí pri zvončeku a čaká, je o tom presvedčená. Inak by to nezvládol dobehnúť v takom limite.

Táňa zakaždým odpovie: „Ja.“ Usadí ju v obrovskej obývačke, zo stien ich sledujú pravdepodobne jeho predkovia. Pod jeho aj ich dohľadom sa dve hodiny snaží natĺcť si do hlavy nové vety. Dva razy v týždni. Už by teda vážne mohol prestať s tým: Kto je? Je presvedčená, že je jediná, kto mu týždeň čo týžden vpochoduje do bytu. Toto sú veci, ktoré cíti. Filip, tak sa volá, dlho nemal ženu. Pravidelne sa milujúci chlap vonia ako samec. Rovnako ako pravidelne sa milujúca žena vonia za samicou. Hormóny lásky a sexu neobabreš. Filip má perfektnú kolínsku, on sám je bez štipky samčieho pachu. Pýtala sa Natálie, vraj má zlomené srdce. Už dva roky. Tá si mu vlani sadla na kolená. Prišla s výstrihom.

„Rozhodla som sa spraviť dobrý skutok. On? Nič! Je úplne rezistentný. Nič s ním nepohlo,“ sťažovala sa jej, keď jej na Filipa diktovala číslo. A dodala: „Možno tebe neodolá.“ No ona si sadať nebude. Na jar nasadne do lietadla smer jej milované Lanzarote. Nájde si prácu a bude sa každý deň chodiť prechádzať k oceánu. Ak tak nespraví, zadusí sa v tomto meste, v tomto svete. Iba preto je tu, v byte, v ktorom zastal čas v časoch, keď tu žila Filipova stará mama. Nepotrebuje chlapa z múzea. Vie si predstaviť, ako ho museli vydesiť Natáliine dokonalé štvorky, keď mu ich strčila pod nos. Inak, musí sa uznať, že nové prsia jej kamošky sú precízna práca plastického chirurga. Darček od bývalého. Pravidelne vraj onanoval nad videami obludných dekoltov. Načo si potom začal so subtílnou Natáliou? Natália sa spamätala, chlapa vyhodila a prsia hrdo nosí dodnes.

Minulú hodinu sa diali veci. Tušila, že sa mu páči. Ruky sa mu chveli čoraz viac a viac. Pri každom dotyku kolenom o jej koleno sa rozochvel celý. Veľmi jemne, ale jej senzory zaznamenali. Určite mával počas hodín erekciu.

Láska má veľa podôb, aj v cudzích jazykoch chutí skvele.
Láska má veľa podôb, aj v cudzích jazykoch chutí skvele.
Zdroj: Shutterstock