S Lenkou som sa zoznámila na internáte. Modrooká brunetka, ani nízka, ani vysoká, s vyšportovanou postavou a neuveriteľnou charizmou. Asi nemusím hovoriť, že sa za ňou otáčali všetci chlapi. Lenka však mala jednu tragickú vlastnosť. Bola neuveriteľne naivná. Každému mužovi, ktorý jej hádzal jeden kompliment za druhým, vždy uverila. Vedela sa zamilovať aj dvakrát do mesiaca. Jej vzťahy však mali vždy rovnaký priebeh. Uverila rozprávke o láske na prvý pohľad a na druhom rande skončila so svojím princom v posteli. Ten však hneď ráno vyskočil na koňa a odcválal hľadať princezné do iných kráľovstiev. A našej Lene ostali len oči pre plač. A tak sme celý rok pozorovali, ako sa u nej dynamicky striedali stavy nekonečnej eufórie a mučivej depresie. Nedala si povedať. Definitívne vytriezvenie prišlo až vtedy, keď princ číslo 16 ráno odišiel aj s jej peňaženkou, mobilom a notebookom.

Vtedy jej konečne došlo, že medzi láskou a chvíľkovým pobláznením je veľký rozdiel, a uvedomila si tiež, ako veľmi riskovala, keď k sebe púšťala chlapov, o ktorých takmer nič nevedela. Dala si predsavzatie, že najbližší rok sa s nikým nezapletie. Samozrejme, po dvoch či troch mesiacoch jej začal chýbať sex a len tak-tak sme ju udržali ďalej od princa s číslom 17. A vtedy nám to napadlo. Ona potrebuje priateľa s výhodami! Vzťah s Adamom, kamarátom z detstva, udržiavala takmer tri roky, kým si po štátniciach neuvedomila, že je vlastne celý čas zaľúbená do spolužiaka Kamila. Pred rokom sa zobrali a o chvíľu sa im narodí syn.

Vtedy jej konečne došlo, že medzi láskou a chvíľkovým pobláznením je veľký rozdiel, a uvedomila si tiež, ako veľmi riskovala, keď k sebe púšťala chlapov, o ktorých takmer nič nevedela.
Vtedy jej konečne došlo, že medzi láskou a chvíľkovým pobláznením je veľký rozdiel, a uvedomila si tiež, ako veľmi riskovala, keď k sebe púšťala chlapov, o ktorých takmer nič nevedela.
Zdroj: Shutterstock

Nie všetky kamarátstva s výhodami však dopadnú dobre. Nina mala so svojím kolegom Martinom vždy veľmi zvláštny vzťah. Často flirtovali, chodievali spolu každý deň na obed, vo voľnom čase behávať či na squash. Jedného dňa jej Martin navrhol, či svoj kamarátsky vzťah neposunú na vzťah s výhodami. „Podal mi to veľmi pragmaticky. Ty si sama, ja som sám, spolu nám je dobre, bavíme sa a priťahuješ ma. Nemám záujem o vzťah, no chýba mi sex a známosti z baru na jednu noc nie sú nič pre mňa,“ spomína  Nina na Martinove slová. Nápad sa jej na prvý pohľad zapáčil. „Martin bol pekný chlap, inteligentný, zábavný a klamala by som, keby som povedala, že mi nikdy nenapadlo, aké by to s ním bolo. Navyše, nič viac som k nemu necítila a v mnohých dôležitých životných témach sme mali úplne rozdielne názory. A tak som súhlasila.“

Prvý rok bol dokonalý. Naďalej spolu chodili športovať, k behu a squashu pridali bazén a saunu. Potom spolu skončili v posteli. „Nerozoberali sme pocity, nebavili sme sa o našich životných plánoch, vlastne sme fungovali rovnako povrchne ako predtým, len sme spolu spávali. Všetko sa zmenilo, keď mi raz v posteli povedal, že sa už niekoľko týždňov stretáva s inou ženou a myslí si, že je do nej zaľúbený. Áno, toto mi povedal asi päť minút po tom, čo sa so mnou vyspal,“ hovorí nahnevane. „Vôbec som mu nevyčítala, že sa zaľúbil, ale čo urobil. To dievča si myslelo, že je to jej priateľ, a on pritom spával so svojou kolegyňou. A mňa tak postavil do pozície nejakej milenky. Veľmi ma to rozčúlilo. Prišla som nielen o priateľa s výhodami, ale aj o kamaráta. Začalo mi dokonca vadiť byť s ním v jednej miestnosti, preto som nakoniec dala výpoveď,“ spomína Nina, ktorá by dnes do priateľstva s benefitmi nešla. Pretože aj takýto vzťah potrebuje pevné pravidlá, ktoré treba dodržiavať. Inak sa to skončí katastrofou a sklamaním, a to predsa nechcete, však?

Pokračovanie článku na ďalšej stránke.