Prečo ste sa rozhodli stať lekárom a špeciálne gynekológom?

Môžu za to moji rodičia, lebo ja som sa chcel venovať inej kariére. Oni ma tak trochu postrčili a som im za to nesmierne vďačný. Gynekológia má v sebe trošku z každého odboru medicíny, ale rozhodol som sa pre ňu, lebo som chcel privádzať na svet deti. Byť pri tom, ako sa rodí nový život, to bol hlavný dôvod, prečo som si vybral gynekológiu.

Lekárom ste už pätnásť rokov, aké boli vaše  začiatky?

Po vysokej škole som pracoval vo Fakultnej nemocnici v Martine, v ktorej som si dokončil PhD. Potom som odišiel na rok do Talianska, kde som objavil vášeň ku gynekológii a pôrodníctvu. Ľudia tam pracujú inak ako u nás, každý má svoje miesto a je to plne organizované. Po roku som prišiel na Slovensko, aby som si dokončil atestáciu. Pôvodne som sa chcel vrátiť späť do Talianska, ale osud to zariadil inak. Zostal som doma a otvoril si súkromnú ambulanciu, kde teraz pracujem.

"Najčastejšie sa stretávam s problémami s uspokojením a s tým, že majú nízky sexuálny apetít."
Zdroj: Lukáš Kimlička

Keď porovnáte minulosť a súčasnosť, máte pocit, že ženy sa dnes starajú viac o svoje zdravie v tejto oblasti alebo ani nie?

Určite áno, dnes sa ženy oveľa viac zaujímajú o svoje zdravie ako kedysi. Asi v tom pomáhajú médiá a určite aj strach z onkologických ochorení, ktoré mnohým naháňajú až hrôzu. A týka sa to žien každého veku.

Pokračovanie na ďalšej strane.