Pre náročných: Celebritná zimná  lyžovačka 

Predstavte si, že sedíte na raňajkách, pred sebou máte nádhernú scenériu zamrznutého jazera a zasnežených lyžiarskych svahov. Práve vám nalievajú pohár šampanského a okolo vás prejde George Clooney. Nažartujeme. Okrem toho vás spoza okna šteklia teplé lúče, ktoré nie sú jediné, čo vás práve rozpálilo. Vitajte v St. Moritzi, v meste s jedinečnu klímou s viac ako 300 slnečnými dňami v roku. Ide o najvyššie mesto ležiace v údolí Engadine, ktoré sa svojou špecifickou atmosférou a polohou stalo obľúbenou destináciou (nielen) pre smotánku. Ak si chcete užiť kvalitnú jarnú lyžovačku, zavítajte práve sem. Ubytujte sa v hoteli Carlton, ktorý je tou najlepšou adresou a s históriou, ktorá si pamätá rok 1913. Interiér nesie charakteristický podpis interiérového dizajnéra Carla Rampazziho. Po lyžovačke si oddýchnite v hotelovom spa, kde majú geniálne masáže a objednajte si stôl v reštaurácií Da Vittorio, ktorá pod vedením dvojice šéfkuchárov Enrica a Roberta Cerea získala michelinovskú hviezdu. Ich tradičná pasta a haute cuisine vás ohromí!

Vitajte v St. Moritzi, v meste s jedinečnu klímou s viac ako 300 slnečnými dňami v roku.
Vitajte v St. Moritzi, v meste s jedinečnu klímou s viac ako 300 slnečnými dňami v roku.
Zdroj: Archív

Pre pôžitkárov: Španielska vínna spa terapia

Michelinovský Hotel Marqués de Riscal je už na prvý pohľad majstrovským dielom, ktorý upozorňuje na kombináciu tradičného a avangardného dizajnu. Nachádza sa v španielskom centre vína La Rioja Alavesa, obklopený rozsiahlou vinicou a výnimočnými prírodnými krásami. Tento architektonický skvost navrhol sebe vlastným rukopisom americký architekt Frank Gehry, rovnako ako známe Guggenheim múzeum v Bilbao, Walt Disney Concert Hall v LA, Louis Vuitton Foundation v Paríži, alebo Tančiaci Dom v Prahe. Unikátnym zážitkom sú tzv. “vínne spa” vo Vinothérapie SPA Caudalie, rozprestierajúce sa na 1400 metroch štvorcových, ktoré ponúkajú širokú škálu terapií od špecialistov vyškolených na vínoterapiu priamo v oblasti Bordeaux. Zdá sa, že víno je naozaj liek na všetko.

Hotel Marqués de Riscal
 sa nachádza  v španielskom centre vína La Rioja Alavesa, obklopený rozsiahlou vinicou a výnimočnými prírodnými krásami.
Hotel Marqués de Riscal
 sa nachádza v španielskom centre vína La Rioja Alavesa, obklopený rozsiahlou vinicou a výnimočnými prírodnými krásami.
Zdroj: Archív

Pre dobrodruhov: Nezabudnuteľné dobrodružstvo na Islande

Ak si potrebujete urovnať myšlienky, načerpať energiu do ďalších mesiacov, alebo len tak čítať knihu na nezvyčajnom mieste, kontrastný Island, je krajinou, ktoré vás osloví. Za menej ako hodinu od Rejkvavíku stojí na hore Hengill, 18 kilometrov od národného parku Thingvellir (zapísaného do zoznamu svetového dedičstva UNESCO), unikátny hotel ION Luxury Adventury. Oheň a ľad. Horko a chlad. Pripravte sa! Minimalistická izba s výhľadom na tento prírodný úkaz, úžasné lávové kúpele, nápaditá reštaurácia SILFRA, dizajnový Northern Lights, rovnako ako celá architektúra hotela vám zaručia nezabudnuteľný zážitok!

Unikátny hotel ION Luxury Adventury na Islande vás nadchne už na prvý pohľad. Ak chcete prežiť poriadne dobrodružstvo, ste na správnej adrese.
Unikátny hotel ION Luxury Adventury na Islande vás nadchne už na prvý pohľad. Ak chcete prežiť poriadne dobrodružstvo, ste na správnej adrese.
Zdroj: Archív

EMMA tip: Predĺžený víkend v  historickom Salzburku

Vzácna perla v srdci Európy, Rím severu či Mozzartove mesto. Nazvite si ho ako chcete, na toto mesto sa nezabúda, pretože spája tradície s modernou v tej najlepšej podobe. Salzburk môžete zažiť na tisíc spôsobov, nikdy vás neomrzí. Urobte si prechádzku romantickými uličkami a malebnými zákutiami, navštívte Mozzartov dom, ktorého prítomnosť pocítite na každom kroku. Zatúlajte sa do historickej pevnosti Hohensalzburk, ktorá kedysi slúžila ako nedobytný hradný komplex. Vydýchnite si vo farebných Mirabellských záhradách, kde po celý rok kvitne okolo 100 tisíc kvetín a spolu so sochami, fontánami a labyrintami vytvárajú miesto nabité energiou. Tradičné ubytovanie, z ktorého bude sálať dokonalosť a história zároveň nájdete v Hoteli Sacher. Tešiť sa môžete na nádherné izby, ktoré práve čerstvo zrenovovali rovnako ako Health Club, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni. A nezabudnite sa rozmaznať unikátnou sacher tortičkou. To je povinnosť!

Salzburk môžete zažiť na tisíc spôsobov, nikdy vás neomrzí. Vychutnajte si jeho čarovnú atmosféru najmä v tomto vianočnom období.
Salzburk môžete zažiť na tisíc spôsobov, nikdy vás neomrzí. Vychutnajte si jeho čarovnú atmosféru najmä v tomto vianočnom období.
Zdroj: Archív