Ten bohapustý živočíšny pud tu bol odnepamäti. Nemusíme si klamať, že výborne fungoval ako obchod. V takom Babylone musela každá žena aspoň raz v živote navštíviť svätyňu bohyne Militty a za symbolickú sumu poskytnúť pohlavný styk cudzincovi. Pozor, nešlo o žiadny nemravný čin, za ktorý by ste dostali gilotínu, všetci to brali ako prejav pohostinnosti. V starovekom Grécku sa toto najstaršie remeslo netýkalo len žien a telesné potešenie rozdávali aj chlapci. Išlo o legálnu a bežnú činnosť, z ktorej všetci poctivo odvádzali dane. Námorníci, ktorí v stredoveku cestovali z prístavu do prístavu, aby ochutnali zahraničnú „produkciu“, si rovnako prišli na svoje. Popularita rástla, veď čo iné mohlo utíšiť a pohladiť srdcia tých, ktorí bojovali za svoju vlasť, ak nie sex? Každý sa potreboval nejako „uvoľniť“. V priebehu 18. a 19. storočia prišiel hotový rozmach a akási prostitúcia sa skrývala za slovíčko „okružné jazdy“. Muži aj ženy cestovali do rôznych krajín za kultúrnymi zážitkami a medzi nimi boli aj sexuálne orgie s ľuďmi, ktorých stretli na cestách. Aj to sa predsa dalo považovať za objavovanie miestnej kultúry, všakáno? Tak či onak, dnes sa stal z toho naozaj výnosný biznis. Sexuálna turistika, ktorá predstavuje priemysel s miliónmi zamestnancov a multimiliónovým ziskom.

Iný kraj iný. . . sex

Dovolenka už nie je len spoznávanie miestnych kultúr či prírodných krás, ale najmä zbieranie dobrodružstiev a zážitkov. A tie veru môžu mať rôzny charakter. Týmto pravidlom sa riadi čoraz viac ľudí, ktorí vyhľadávajú netradičné zážitky s dávkou andrenalínu... pretože vyskúšať niečo „zakázané“ chutí najlepšie, však? Jeden môj známy, volajme ho Karol, si tento druh „turistiky“ nevie vynachváliť. Našťastie ide o slobodného tridsaťtriročného chlapíka, ktorý ako sám tvrdí „aj týmto spôsobom chce spoznávať svet a objavovať jeho najtajnejšie kúty“. Tak mi pri kávičke porozprával, ako to v tom svete „chodí“. Už po chvíli rozprávania mi bolo jasné, že ide o scestovaného znalca miestnych kultúr.

Thajsko sa stalo svetovou destináciou sexturizmu č. 1

„Trvá to už niekoľko rokov. Hoci v štátoch juhovýchodnej Ázie je prostitúcia trestná, všetci nad ňou prižmurujú oči. Pochopiteľne, je totiž mimoriadne výnosná. Veľký pozor si však treba dávať na vek, pedofília sa trestá celoživotným väzením,“ hovorí a odporúča najmä ázijské krajiny ako Laos, Kambodža, Vietnam a Indonézia. Vraj je tam čo vidieť aj čo zažiť a práve tieto destinácie boli jeho prvými sexuálnymi zastávkami. „Zohnať babu v Thajsku? Kedykoľvek, akúkoľvek a, čo je najlepšie, za pár eur. Prídete napríklad do baru na pulzujúcu ulicu Thanon Bangla na Phukete. Stačí sa rozhliadnuť okolo a vybrať si. Sú dokonalo rozpoznateľné. Aj bordelmama vám ochotne pomôže nájsť svoju vyvolenú. Môžete si ju zobrať na rýchlovku (stojí okolo 12 eur) do miestnosti na prenájom na ,krátkodobú slasť‘, lepšie podniky sú nimi vybavené. Alebo s ňou stráviť aj celú noc asi za 40 eur, prípadne si ju ,kúpiť‘ na celý pobyt vašej dovolenky za dvesto eur. Slušnosť však káže dať dievčaťu nejaké prepitné.“ Neslávnou súčasťou tejto zábavky je riziko pohlavných chorôb.

„Preto si na ceny treba dávať pozor. Vo všeobecnosti platí, že čím nižšia cena, tým je riziko väčšie.“ Možno aj pre nízke ceny ochutná exotické ovocie v Thajsku až štvrtina slovenských mužov. Naši bratia Česi sa stali dokonca piatymi najobľúbenejšími zákazníkmi. Cestovanie za sexom do exotických krajín nie je len doménou bohatých, tí sa dnes sústreďujú na destinácie ako Dominikánska republika, Kostarika, Kuba či Brazília. „Raz som bol na ostrove Pattay, čo je raj sexturizmu (v meste žije 100-tisíc obyvateľov, z toho je 27-tisíc prostitútok), práve s kamarátom z Prahy. Bol ako neriadená strela a aj tak dopadol,“ smeje sa Karol. „Doplatil na kathoey (shemale, ladyboy, transvestita), čo bol v skutočnosti muž, ale vyzeral ako finalistka Miss World. V hotelovej izbe sa z krásky, po ktorej slintal, vykľulo nemilé prekvapenie. Keď bol poriadne rozpálený, vytiahla na neho penis zo sexi nohavičiek a bolo po všetkom. Vyplašený hneď utiekol.“ Takéto prípady sú v Thajsku a príbuzných krajinách viac než bežné. „Na druhej strane, dievčatá z Ázie nemajú problém so žiadnymi sexuálnymi praktikami. Neriešia, či ide o muža, ženu alebo o niekoľkých naraz. Vyhovejú vám takmer vo všetkom. Dokonca robia aj tradičné sex šou, ktoré turisti vypredávajú rýchlejšie ako lístky na Beyoncé.“

Sex v čínskej spoločnosti

Boli to práve vzdelané japonské gejše, ktoré odštartovali platfomu akejsi prostitúcie, rokmi sa však prepracovala na rôzne levely. Hoci je v Číne veľa zakázaného, existuje tu všetko, potraty, polygamia aj bohapustá prostitúcia. Treba len vedieť, kde za ňou vyraziť. „Aj tam sa to hemží dychtivými slečnami, ktoré uspokoja vaše najtajnejšie sexuálne túžby. Treba však zaplatiť a potom sa do čínskych nohavičiek dostanete oveľa ľahšie. Podotýkam, do veľmi pekných nohavičiek. Aj tu však platí kastový systém a za málo peňazí dostanete aj málo muziky, ktorá je navyše veľmi nekvalitná.“ Existuje aj klasická prostitúcia na ulici, ale tú turisti využívajú veľmi málo. Uspokojenie nájdu aj v kaderníctvach a masážnych salónoch, kde ich už z výkladu lákajú sporo odeté slečny. „No a potom sú tu karaoke (KTV) bary s tajnými miestnosťami, kde nájdete vrchol svojho šťastia. Pripravte si plnú peňaženku. Ak chcete dostať to najlepšie, musíte zaplatiť. Nielen sexuálny akt, ale všetko okolo, od čašníčok, pitia, jedla, bordelmamy, každý z toho musí niečo mať. Takže ide o oveľa sofistikovanejší systém,“ opisuje Karol, ktorý tento druh zábavy spoznal vďaka pracovnej ceste v Šanghaji. „Až tam som zistil, že všetky veľké obchodné zmluvy sa podpisujú práve v týchto exkluzívnych karaoke baroch. Opijú vás, lebo nemáte na výber. Ak nevydržíte piť, miestni sa urazia. Potom podpíšete aj to, čo ste nechceli. Ale tie baby stoja za to, také vlhké a úzke zákutia sa inde len tak nevidia.“

Holandsko je sexuálny Disneyland pre dospelých

Prostitúcia je v Holandsku legálna a regulovaná už od roku 1988 a jej legalizácia priniesla nielen (čuduj sa svete) menej neporiadku v mestách, no prináša aj slušné zisky do štátnej kasy. Výhody majú aj poskytovateľky erotických služieb (získali nárok na pravidelné lekárske prehliadky, policajnú ochranu), aj štát (odvádzajú dane). Hlavné mesto Holandska z toho vyťažilo maximum. „Amsterdam, to je už iná káva. Kto by nepoznal tradičný Red Light District? Uličky s legálnou prostitúciou plné verejných domov, striptízových barov, sexshopov či múzeí so sexuálnou tématikou. Blázon je ten, kto to nevyskúšal,“ tvrdí Karol, ktorý tam cestuje pravidelne. „Oblasť Rossebuurt ožíva najmä v noci. Viac ako osemtisíc prostitútok všetkých národností sa predáva v načerveno vysvietených oknách a láka za sexuálnym dobrodružstvom. Tam som prvýkrát skúsil černošku. Viete, ako sa to hovorí, kto raz skúsi černošku, už môže zomrieť. Mimochodom, bola z Nigérie, tých je tam veľmi veľa.“ Paradoxné je, že táto „oblasť lásky“ vznikla na historickom mieste s krásnymi gotickými stavbami, takže na svoje si prídu aj milovníci architektúry. Hm, kto by to povedal, za akými atrakciami sa dnes dá cestovať po svete, však? Áno, takto chutí sextracking.

Čítajte viac:

4 skvelé rady, ako zvládnuť neveru: Zabudni na slzy a hlavu hore!

Už to medzi vami tak neiskrí? Vášeň v každom vzťahu vyprchá, ale toto SOS riešenie môže všetko zmeniť

Pomóc zúfalec! Ako sa zbaviť chlapa, ktorý sa na vás namotal

V posteli je vraj všetko inak ako vo vzťahoch: Neuveríte, čo preferujú muži v posteli!

TOTO na nás zaberá: 7 vecí, vďaka ktorým sú muži pre ženy atraktívnejšími

Najčastejšie chyby, ktoré robia muži pri sexe: A pritom si myslia, že sú odborníci!

5 vecí, ktoré by ste vo vzťahu nemali unáhliť: Niekedy je lepšie spomaliť