Modelka Alexandra Gachulincová z agentúry Elite ako Jana z Arku

Ty sa najnovšie v šou Tvoja tvár znie povedome často meníš na rôzne osobnosti, ale v koži Panny Orleánskej, v brnení, s mečom v ruke a na koni to bola tvoja premiéra. Ako ti sadla táto rola?

Perfektne, aj keď to brnenie vážilo asi dvadsať kíl a pri vyzliekaní mi do krvi poškriabalo tvár. Keď som stokrát musela zdvihnúť ten ťažký meč, mala som na ďalší deň nenormálnu svalovicu a aj pred kobylou som mala rešpekt, pretože na koni nejazdím. Takže som len taká polovičná Johanka z Arku. Ale vážne, bola to úžasná žena, ktorá sa ničoho nebála a v tom sme si podobné. Pretože ani ja neviem byť ticho, keď vidím, že sa niekde deje nejaká nespravodlivosť. Inak meno Alexandra znamená ochrankyňa slabších, aj mužov, a to na mňa dokonale platí. Keď som napríklad žila v Paríži a moja kamarátka modelka sa bála vypýtať si peniaze od účtovníčky, nabehla som do agentúry ja, urobila tam poriadky a na druhý deň boli peniaze na účte.

To asi o tebe ľudia nevedia, že si taká rebelka...

Nemyslím, že som rebelka, ako malá som bola poslušné dieťa, všetci učitelia ma mali radi aj som sa dobre učila, ale vždy som bránila slabších. Už v škole som sa bila namiesto chalanov, aby som ich chránila, a aj dnes mi trhá srdce, keď vidím bezdomovca alebo ľudí na vozíčku. Dokonca som aj ten typ, ktorý chodí na protesty. Bola som v uliciach, keď zavraždili novinára Kuciaka, chodím podporovať ekologické projekty, židovskú komunitu, lebo keď si za niečím stojím, nemôžem byť ticho. A to by mali robiť všetci, pretože neprávosti je na svete veľa a každý hlas sa počíta.

Modelka Alexandra Gachulincová z agentúry Elite ako Jana z Arku
Modelka Alexandra Gachulincová z agentúry Elite ako Jana z Arku
Zdroj: Branislav Šimončík

Ženy, ktoré urobili vo svete nejakú revolúciu alebo zmenu k lepšiemu, sú pre nás ostatné vzorom. Ktorá je inšpiráciou pre teba?

Takých príkladov je veľa. Mohla by to byť Greta Thunberg, ale aj Oprah Winfrey alebo Michelle Obama, obdivujem aj Ivetu Radičovú, ale asi najväčším vzorom je pre mňa moja mama. Je to žena, ktorá vychovala tri deti, vedela sa postarať o rodinu aj finančne a nikdy sa nespoliehala len na to, že by ju mal živiť muž. Pracuje vo finančnej sfére a je tam úspešná, ešte aj dobre vyzerá a ja sama nechápem, ako to zvládala, keď sme boli malí. Vstávala každé ráno o piatej, len aby nám navarila obed, pretože sme nechceli chodiť do školskej jedálne, vždy si dávala záležať na tom, aby sme sa vedeli správať, aby sme boli vždy naučení a myslím, že z nás vychovala slušných ľudí. Popri rodine stíhala perfektne manažovať aj kolegov v práci, kde ju dodnes majú všetci radi, pretože je veľká dobráčka. Mama je pre mňa veľkou inšpiráciou.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.