Viete, čo je najobľúbenejšou témou, ktorú celebrity rozoberajú počas usŕkavania z recyklovaných pohárov či fliaš? Žiadny bulvár, ani klebety o tom, kto zarába viac, ale problémy ako ničenie pralesov, globálne otepľovanie či odlesňovanie. Hollywood toiž zasiahla zelená vlna a najnovšie sa na nej vezie aj zlé dievča Paris Hilton. Tá upustila od šliapania na plyn vo svojom ultraluxusnom Bentley a začala brázdiť losangelské ulice na ekologickom hybride od Fordu.

Prius a hollywoodska fľaša

Model Toyota Prius, miláčik svedomitého amerického osadenstva, vyjde celebrity na 23 tisíc dolárov a vlastní ho takmer každá hviezda, ktorá si chce urobiť v rebríčku ekologických aktivít malé bezvýznamné plus. Julia Robertsová, David Duchovny a Billy Joel podľahli tejto vychytávke medzi prvými, no taká Halle Berryová poňala šetrenie prírody ešte vážnejšie. Na konci každej party, ktorú organizuje pre známych, pozbiera nedopité plastové poháre s menovkami svojich priateľov a odkladá ich na budúcu žúrku. Že sa vám to zdá nechutné? Iným prípadom je recyklovateľná hollywoodska fľaša s ekologickou vodou, bez ktorej známe tváre ani nevytiahnu päty z domu.

1.miesto Kráľ zelených

Leonardo DiCaprio

Hviezda kultového Titanicu nie je v "zelenej hre" žiadny nováčik. Už pekných pár rokov využíva svoju známu tvár v boji proti znečisťovaniu životného prostredia a patrí k najzarytejším bojovníkom proti globálnemu otepľovaniu. Aj preto zrežíroval vlastný dokument Jedenásta hodina, ktorým robí osvetu ekologickému životnému štýlu a darí sa mu aj propagovať Deň zeme. Peniaze investoval aj do produkcie trinásťdielneho seriálu Eco-Town, ktorý je o budovaní Kansasu, zničeného tornádom. Asi netreba pripomínať, že Leonardo jazdí na hybridnom aute a žije v ekodome.

Leonardo všetko svoju energiu venuje do ekologických tém.
Leonardo všetko svoju energiu venuje do ekologických tém.
Zdroj: Archív

2. miesto Politický bojovník

Al Gore

Revolučný dokument bývalého amerického viceprezidenta s názvom Nepríjemná pravda roztopil pomyselné ľady aj u najväčších ekologických flegmatikov. Nezvratné fakty o našej planéte chytili za srdce takmer každého, a preto film  získal aj Oskara v kategórii najlepší dokument. O pár mesiacov na to Gore moderoval Live Earth, najväčšie ekologické zhromaždenie všetkých čias a získal Nobelovu cenu za mier. Slušné, nie?

Al Gore je nadšený bojovník za ekológiu
Al Gore je nadšený bojovník za ekológiu
Zdroj: archív

3. miesto Striktne nazeleno

Ed Begley Jr.

Vedeli ste, že tento sexi herec je "zelený" vyše o štyridsať rokov? Bol jeden z prvých, čo si kúpili elektrické auto, začali o dušu recyklovať odpad a stal sa aj vegánom. Begley netúži dokonca ani po megalomanskom dome, ale prírodu šetrí solárnou a veternou elektrinou. Asi ako jediný z Los Angeles jazdí na všetky stretnutia, akcie a dokonca aj odovzdávanie Oskarov na bicykli! Na svojej webstránke predáva čistiaci produkt bez chemikálií. 


Ed si ako jeden z prvých hercov kúpil elektrické auto  a stal sa vegánom
Ed si ako jeden z prvých hercov kúpil elektrické auto a stal sa vegánom
Zdroj: archív