Cestovanie má v krvi


Dušu cestovateľa v nej vypestovali rodičia, za čo im je nesmierne vďačná. „Mala som 2 roky, keď ma naši po prvý krát zobrali na dovolenku k moru a ukázali mi svet “tam vonku”. Odvtedy som či už s rodičmi alebo aj sama vrámci basketbalu, ktorému som sa celé detstvo venovala využívala každú jednu šancu niekam vycestovať.“ Cestovaniu naplno prepadla v 18 rokoch, keď po maturite odišla na prvé pracovné leto do Grécka. Práve tam si uvedomila, že chce žiť v zahraniční aj budúcnosti. “Po dokončení prvej vysokej školy som sa presťahovala z Košíc do Prahy, kde som žila a pracovala tri roky. Z Prahy viedli moje kroky do Thajska a z Thajska sem na Bali, kde žijem dodnes. Cestovanie mi teda prúdi krvou celý život.“  

Na Bali, kde žije viac ako 3 roky ju najviac fascinujú ľudia, príroda, a životný štýl. „Je tu vo vzduchu niečo, čo vás neustále núti usmievať sa, spomaliť a užívať si slniečko a život. Moje najobľúbenejšie miesto na Bali je mestečko Ubud a jeho okolie. Ja ho volám aj srdce Bali a je to veľmi silné spirituálne miesto, kde viete zažiť najlepšiu hodinu jógy svojho života, balijskú masáž, ochutnáť skvelé jedlo alebo vypadnúť z mesta a nestačiť sa diviť. Tie výhľady, rýžové polia, chrámy, horúce pramene, ….to je pravé Bali,” nadšene rozpáva úspešná travel blogerka.

Posledné 4 roky trávi na cestách a to najmä v regióne juhovýchodnej Ázie a okolí. ”Stihla som tu navštíviť krajiny ako Malajzia, Singapur, Kambodža, Vietnam, Austrália, Nový Zéland, odžiť si polročný študijný pobyt v Thajsku a nakoniec zakotviť na Bali. Spoznala som ľudí rôznych kútov sveta, ich kultúru, náboženstvo, jazyk, mentalitu a priority, na ktorých si zakladajú svoje životné šťastie,” hovorí sympatická Júlia. Práve to považuje za hlavné benefity, ktoré vďaka cestovaniu nadobudla, a ktoré ako sama tvrdí jej zatiaľ nedala žiadna z jej vysokých škôl.

Posledné 4 roky trávi na cestách a to najmä v regióne juhovýchodnej Ázie a okolí.
Posledné 4 roky trávi na cestách a to najmä v regióne juhovýchodnej Ázie a okolí.
Zdroj: Instagram.com/life_is_better_in_bikinis

Travel blogerka na plný úväzok

Jej cestovateľský blog Life is better in Bikinis vznikol veľmi spontánnou cestou koncom roka 2015, keď cestovala po Ázií. „Po tom čo sa ma rodina a kamaráti doma dookola pýtali na tie isté otázky a detaily mojich ciest som sa rozhodla uľahčiť si život a začať o tom písať verejne, tak aby si to mohol prečítať každý z nich.“ Tak sa narodil jej blog, ktorého názov vymýšlala asi týždeň.  „Želala som si, aby bol ľahký na zapamätanie si a hlavne aby vystihoval ten môj lifestyle, ktorý žijem a ktorý tak milujem.“  

A ako vyzerá jej bežný deň? „Každé ráno začínam približne hodinovým rituálom, pri ktorom meditujem a cvičím jógu. Krajší štart dňa si neviem predstaviť. Po tejto hodine idem na pláž vyvetrať si hlavu a vytvoriť pomyselný To Do list v hlave, čo všetko ma v ten daný deň čaká.“ O 9 ráno už začína s emailami, správami na všetkých platformách, na ktorých funguje ohľadom blogu alebo jej projektu GadoGado.cz, ktorý založila spolu s priateľom na Bali.  “Naším hlavným cieľom je vo forme našich produktov, ktorými sú kabelky, peňaženky a mnoho ďalších cestovateľských doplnkov priniesť kúsok raja z Bali domov, do československých ulíc.  Projekt ako taký funguje niečo vyše dvoch rokov a dnes nosia naše kabelky tisícky žien po celom svete, no hlavne doma na Slovensku a v Česku. Všetky produkty vyrýbame ručne v malej rodinnej manufaktúre na Bali a šijeme to z umelých animalfriendly materiálov, ktoré sú doplnené odpadovým textilom. Snažím sa teda do projektu okrem môjho času a úsilia vkladať hlavne svoje srdce!“

O 9 ráno už začína s emailami a správami na všetkých platformách, na ktorých funguje ohľadom blogu a jej módneho eko projektu.
O 9 ráno už začína s emailami a správami na všetkých platformách, na ktorých funguje ohľadom blogu a jej módneho eko projektu.
Zdroj: Instagram.com/life_is_better_in_bikinis

 

Dobrovoľníčka v sirotinci v Kambodži

Dodnes precestovala 28 krajín, tie najsilnejšie zážitky má zatiaľ z Kambodže, kde oslavovala moje 25. narodeniny.  „Ako darček som si vybrala, že chcem robiť dobrovoľníčku v sirotinci. Plán bol v sirotinci učiť miestne deti angličtinu, no nakoniec mi po 3 týždňoch s nimi dali práve tie deti oveľa viac do života, ako som mohla dať ja im.“ Uchváliti ju aj prírodné krásy Nového Zélandu. „Ten sme s priateľom cestovali mesiac v aute a prespávali v stane kam nás vietor zavial a musím povedať, že to bola asi jedna z našich najkrajších dovoleniek. Ďalším nádherným zážitkom bola 3dňová túra, ktorú som absolvovala spolu s mojou najlepšou kamarátkou Peťou minulý rok v oblasti Sapa na Vietnamsko-čínskej hranici. Denne sme mali v nohách desiatky km po horách a večer prespávali u ľudí v dedine, ktorí nas pohostili.“ To bol rozhodne zážitok, na ktorý sa nezabúda.

Na Bali spoznala  ľudí rôznych kútov sveta, ich kultúru, náboženstvo, jazyk, mentalitu a priority, na ktorých si zakladajú svoje životné šťastie.
Na Bali spoznala ľudí rôznych kútov sveta, ich kultúru, náboženstvo, jazyk, mentalitu a priority, na ktorých si zakladajú svoje životné šťastie.
Zdroj: Instagram.com/life_is_better_in_bikinis