Instagram je plný rôznej inšpirácie, my sa dnes pozrieme na tú cestovateľskú a predstavíme vám 5 inšpiratívnych Sloveniek, ktoré majú nielen krásne fotky, ale aj výnimočné cestovateľské skúsenosti.

Ivana Grešlíková

Ivana je cestovateľka na plný úväzok, na cestách je už od roku 2006 a má obrovské množstvo zážitkov a skúseností. Ak vás zaujíma, ako žijú miestni, nie iba povrchné spoznávanie pamiatok a atrakcií, Ivana je ideálnym človekom, ktorého sa oplatí sledovať.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Viete, také tie komické scénky z filmu, kedy sa pohan nevie v kostole prežehnať… • Takto presne som sa cítila počas Galunganu, jedného z najväčších hinduistických sviatkov na Bali. • Miestni veria, že je to čas, kedy sa ich predkovia vracajú na tento svet, pobudnú, a vrátia sa odpočívať tam hore. • Ubud sa vtedy mení na jedno prenádherné miesto plne penjorov, bambusových dekorovaných tyčí, čo si miestni postavia pred vchodom do domu. • Dnes sa kdekomu prekrížia pri slove “Bali” oči. Hype, ktorý prerástol do joga-bio-vegan-klystýr hubu, už nie je, čo býval. • Ja som mala šťastie zažiť ostrov pred spúšťou instagramerov. A tiež som mala veľké šťastie na rodinu, s ktorou sme žili. Počas mesiaca, čo sme bývali v domčeku za centrom, nás obliekli do šiat ako sa patrí, capli mi ryžu na čelo, vysvetlili, kedy sa mám počas obradu zohnúť, pokropiť, vziať do ruky zrnká ryže. Aj tak som všetko poplietla. • Nik ma za to nepreklial, teda, aspoň som ničomu nerozumela. Vzali nás po ceremonii na ľadovú drť so želatínkami, večer na pláž a plakali sme všetci, keď sme po mesiaci odchádzali. Och, Bali, Bali. . . . #ludiasveta #cestovanie #cestovatelskyblog #slovacinavestach #slovacivzahranici #slovakblogger #minveciviczazitku

Príspevok, ktorý zdieľa Ivana Grešlíková (@ivanagreslikova),

Marta Rajková

Podobne ako Ivana, aj Marta je skúsenou cestovateľkou, ktorá sa nebojí kráčať mimo vychodených cestičiek a rada absolvuje aj výlety, na ktoré sa len tak hocikto nevyberie. Trek v Nepále, pobyt v tme, vysokohorské výstupy, ale aj joga na pláži. U Marty nájdete bohaté tipy.

Andrea Zahurancová

Andrea je turistka telom aj dušou, pochodené má Alpy, ale aj Afriku, Áziu a iné zaujímavé destinácie. Andrea sa rada dáva do reči s miestnymi, dbá na ekológiu a udržateľnosť a z každej krajiny pridáva aj kopec zaujímavých spoločensko-historických informácií.

Mária Cvengelová

Majka nepatrí medzi najznámejšie slovenské cestovateľky, ale jej profil si rozhodne zaslúži pozornosť. Má nos predovšetkým na krásne a dizajnové ubytovania po Európe, preto, ak radi cestujete so štýlom, určite ju začnite sledovať.

Daniela 

Daniela vystupuje na Instagrame ako @polargirl a tak je vám asi jasné, aké typy zážitkov miluje. Ak aj vy máte radi hory, prírodu a severské krajiny, určite stlačte tlačidlo sledovať. Každá jej fotografia je umelecké dielo.