Aj malé úpravy vo vašej beauty rutine vedia urobiť veľké zmeny, ako napríklad pravidelné umývanie tváre po príchode domov, ktoré vám zaberie presne 30 sekúnd.

Hlavnou príčinou maskné je mechanické trenie, s ktorým sa pred pandémiou bežne stretávali napríklad športovci pri nosení ochranného výstroja. Látkové či jednorázové rúška však nie sú v porovnaní s ním takou záťažou, no stále spôsobujú dostatočné trenie, na to, aby podráždili vašu pokožku. Navyše vytvárajú trochu vlhkosti, čo v konečnom dôsledku k nemu len prispieva. Výsledkom sú zapálené vyrážky, najmä ak je vaša pokožka citlivá, mastná alebo náchylná na akné.

Aby ste zabránili tvoreniu maskné, mali by ste dodržiavať dve jednoduché zásady.
Zdroj: Shutterstock

Základom je hydratácia

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako môžete maskné predísť alebo ho aspoň zmierniť, je umývanie tváre a zvlhčovanie dvakrát denne - raz ráno a raz večer. Alebo ideálne vždy po príchode domov. Znie to úplne jednoducho, no veľa ľudí tento krok vo svojej beauty rutine úplne vynecháva, pričom si neuvedomujú, že práve pleť potrebuje extra starostlivosť. Všetko však treba s mierou, nadmerné umývanie tváre môže byť rovnako škodlivé ako keď si ju neumývanie vôbec. Ak by ste si pleť čistili príliš často, mohli by ste ju zbaviť prirodzenej vlhkosti, čo by viedlo k ďalším problémom.

Investujte do kvalitnej kozmetiky

Ďalším krokom je výber správneho produktu. Tvár si nestačí opláchnuť iba čistou vodou, poobezrajte sa preto po ľahkých hydratačných výrobkoch, ktoré sú zároveň k pleti veľmi šetrné. Jednoducho niečo, čo vám dôkladne pomôcže zmyť zmes pľuvania, potu a dychu, ktorá sa udržiava pod rúškom.