Základom všetkého je staré dobré pravidlo "menej je viac", ktorého sa oplatí držať. S farbami narábajte opatrne, veľký dôraz klaďte na plynulé prechody, tieňovanie a zapracovanie mejkapu. Práve toto býva u mnohých žien problém a potom vyzerajú ako maľované kraslice. Ostré hranice očných tieňov, obočia a veľké farebné rozdiely pokožky. Keď sa najbližšie budete líčiť, myslite na toto:

1. Aby vám mejkap lepšie sadol, použite vždy primer. A aj keď máte problematickú pleť, odolajte hrubej vrstve mejkapu. Naneste len malé množstvo, ktorým zjednotíte odtieň pokožky a rozotrite do stratena. Výrazné fľaky a vyrážky zatrite radšej korektorom.   

2. Kontúrovanie tváre je skvelá vec, no nič netreba preháňať. Mnoho žien to preháňa so svetlým korektorom pod očami, ktorý v kontraste s tmavším mejkapom pôsobí skutočne komicky. Rovnako to nepreháňajte s bronzerom.

3. Linka je skvelá vec, no aj to treba vedieť. Niekedy stačí, že máte zlý deň a trochu vám štrajkuje ruka. A zrazu vyzeráte ako Kleopatra. Nestane sa vám to, ak budete linku kresliť postupne a nebudete ju robiť jedným ťahom.

4. Obočie je dominantou tváre a dokáže zmeniť váš celkový výraz. Nikdy však nepoužívajte tmavú ceruzku, ktorou si nakreslíte ostrú "čiaru". Stavte na tieňovanie s paletkami určenými špeciálne na obočie. Výsledok je omnoho prirodzenejší a efektnejší!

5. Rozjasňovač dokáže divy, no ak si ho dáte priveľa, iba si uškodíte. Zbytočne si zvýrazníte póry a budete pôsobiť mastne. na bežný deň ho radšej vynechajte, alebo použite iba nepatrné množstvo.

Ďalšie skvelé tipy, ako si nepokaziť mejkap, vám ukáže beauty vlogerka Sona Gasparian: