Tipy pre EXTRA LESK

Zdravé  vlasy sa musia lesknúť.
Zdravé vlasy sa musia lesknúť.
Zdroj: L´Oréal Professionel

ČO ROBIŤ?

-používajte šampóny a kondicionéry, špeciálne určené na váš typ a farbu vlasov, napríklad zo špeciálnej glanc-série na žiarivý lesk, ktorú dnes má v ponuke väčšina značiek.

- češte sa kefami s prírodnými štetinami, tie umelé prirodzenému lesku škodia.

-hladké zdravé vlasy žiaria vďaka odrazu svetla, ak máte kučery, dodáte im viac lesku pomocu špeciálnych ani-friss-sér na kučery

-používajte špeciálne lesky, ktoré vašu hrivu posypú ultraľahkým popraškom so "zrkadlovým" efektom. Dodržujte odstup aspoň 20 centimetrov, aby ste sa vyhli lesklým fľakom vo vlasoch.

- vyskúšajte radu kaderníka, ktorý češe aj Liv Tyler, či Natalie Portman. Hairstylista David Mallett odporúča pri poslednom oplachovaní použiť pol pohára jablkového octu, ktorý stiahne vlasový obal, vďaka čomu vlasy výrazne zažiaria.

Vlasy získajú lesk vďaka jablčnému octu, vyskúšate?
Vlasy získajú lesk vďaka jablčnému octu, vyskúšate?
Zdroj: L´Oréal Professionel

ČO NIKDY ROBIŤ?

- neumývajte si ich teplou, ale len vlažnou vodou, príliš veľa tepla - vo forme vody, ale aj kulmy, či žehličky im neprospieva a potom pôsobia mdlo.

-ak máte dlhšie vlasy, nečakajte príliš dlho na podstrihnutie, kým sa končeky úplne rozštiepia. Opticky im to uberá z lesku, lebo nepôsobia zdravo.

-nepreháňajte to so stylingovými prípravkami, inak sa vaše vlasy budú nepekne lesknúť iba od mastnoty