Nikdy nimi nič nepokazíte a keď stavíte na správny model, vytvarujú vám taký sexi zadok, že dovidenia. Ak potrebujete vedieť, čo nové vo svete džínsov a ktoré sú tie pravé pre vás, nech sa páči. Čítajte 50 odtieňov modrej.  

Etické 

Približne 10-tisíc litrov vody sa spotrebuje na jeden pár džínsov a keď sa k tomu pripočíta množstvo farbív či elektriny, ušitie tohto kúska je skutočne neekologické. Aj preto čoraz viac značiek štartuje výrobu denimu, ktorá je k planéte šetrnejšia, tak ako trebárs H&M, Lindex či Stella Mc Cartney.

Recyklované 

Ako huby po daždi sa rozmohli aj značky, ktoré čoraz viac využívajú recyklovaný denim a šijú z neho nové kúsky, tak ako Alter Design, Acne Studio či E.L.V. Design.

Bio 

Až o 65 percent energie a o 89 percent menej chemických látok sa dnes používa na výrobu špeciálneho denimu Indigood, ktorý začala využívať využíva trebárs značka Lee.

Waterless 

Čiže bez vody, tak sa snažia najnovšie výrobcovia denimového oblečenia vyrábať nové kolekcie pomocou metódy jeanologia, aby na miminum znížili spotrebu. Sukňa, Camaieu, 30 e

Nech žijú 80-ky

Farebné džínsy boli posledné sezóny veľmi zaznávané, pretože vyzerali ako obnosené, ale najnovšie sa z nich stal hot trend. Tak hor sa na ružové, zelené či žlté odtiene.

Pokračovanie na ďalšej strane.