Pastelové odtiene si nájdu svoje miesto aj v jesennom šatníku. Čo tak dofarbiť tlmené podtóny sviežou mentolovou. Jemná zelená  ovládla aj prehliadkové móla.

Napriek tomu, že počasie už bude chladnejšie, nevzdávajte sa svetlých pastelových odtieňov. A jeden z tých populárnejších si našiel cestu práve do jesenných kolekcii. Reč je o sviežich podtónoch mentolovej či pistáciovej, ktoré síce pôsobia sladko, ale dokonale vám nahradia pri kombinovaní obľúbenú nude farbu. Na výslnie ju vo svojich kolekciách vyniesli Jil Sander, Marc Jacobs či Brandon Maxwell, ktorý ňou vyfarbil aj plesové róby.

Balmain: Biker bunda nemusí byť iba čierna. Vyskúšajte mentolovú!
Balmain: Biker bunda nemusí byť iba čierna. Vyskúšajte mentolovú!
Zdroj: Getty images

Mixovanie farieb

Mentolová zelená ma tendenciu vyvolať príjemný rozžiarený šmrnc, ktorý pristane práve tmavším odtieňom, ktoré v jesenných kolekciách nájdeme najčastejšie. Pastelová zelená rafinovane ladí so sivou, čiernou, hnedou a pokojne môžete zaexperimentovať aj mixom s bordovou. Ak si netrúfate na výrazné kombinácie, môžete ju pridať len v podobe doplnkov či kabelky.

Hľadáte inšpiráciu ako si vybrať ďalšie trendy kúsky? Pozrite si módnu prehliadku značky Max Mara, kde nájdete množstvo nápadov na kombinácie. Nebudete si vedieť vybrať!

Pozrite si viac štýlových kreácii v ďalších odtieňoch populárnej zelenej, ktoré túto sezónu letia. Vychutnajte si ich v našej FOTOgalérii. 

Anketa
Páči sa vám mentolový odtieň zelenej?
  • 100%
  • 0%