K slnečným dňom neodmysliteľne patria farby a ich rôzne podtóny a kombinácie. Čo by ste povedali na taký sladký pastelový mix, ktorý je symbolom jari. Pastelová paleta je naozaj bohatá a jej farby sa dajú navzájom výborne kombinovať.

Sladká ružová, svieža modrá, pútavá fialová či chladivá mentolová zelená sú to pravé, čo vás jarný aj letný šatník potrebuje. Dizajnérski velikáni na ne tento rok tiež nezanevreli a ponúkli naozaj bohatú prehliadku kreácii, ako ich nosiť prakticky a zároveň efektne.

Ako nosiť pastelové odtiene

Tlmené prevedenie farieb zvýraznia vzory a potlač. Prípadne oboje. Nebojte sa odvážnych kombinácií. Zostaňte však pri podobných tónoch farieb, aby ste vás outfit zbytočne neprekombinovali. Ak siahnete po viacerých výraznejších kúskoch, zjemnite ich neutrálnymi farbami – napríklad bielou. Súladu outfitu môžete pomôcť aj šperkom či kabelkou, ktoré všetko zjednotia.

Versace Resort: Mixujte všetky pastelové odtiene naraz. Získate dokonalý módny koktejl.
Zdroj: Profimedia.sk

Jednou z populárnych farieb, ktorá sa mimoriadne často objavovala v jarných kolekciach, je chladná pastelová modrá. Perfektne sa dá mixovať v jednom tóne, hodí sa aj k bielej a džínsovine. Čo sa týka doplnkov, voľte radšej striebro ako zlato. Podporí to chladný základ farby a všetko sa pekne zjednotí.

Viac inšpirácie na farebné outfity si pozrite v našej FOTOgalérii.