Rodák z Čierneho Balogu svoju veľkú kariéru odštartoval v Prahe ako stylista, ale v roku 2013 založil vlastnú značku, ktorej rukopis je už na prvý pohľad identifikovateľný. Minimalizmus, elegancia a zmyselnosť. Práve vďaka tomu sa stal obľúbeným a etablovaným módnym dizajnérom, ktorého milujú predovšetkým slovenské a české celebrity. 

V rámci MBPFW predviedol svoju novú kolekciu jar/leto 2020, ktorá mala obrovský úspech. "Mojou najväčšou inšpiráciou bolo pánske sanko z 80. rokov. Dominujúci bol charakter ženy, ktorá si ho oblečie a jej zmena v očiach spoločnosti. Široké ramená a tvrdý výraz v tvári. Ženy vo vysokom postavení, ktoré sa chcú vyrovnať mužom," povedal úspešný návrhár o svojej kolekcii, korá je ušitá z prírodných materiálov, ako sú hodvábny satén, šifón, zamat, vlna a koža,  a ďalšie.

Karolína Chomisteková nechýba na žiadnej prehliadke Michaela Kováčika.
Karolína Chomisteková nechýba na žiadnej prehliadke Michaela Kováčika.
Zdroj: Guillaume Roujas

Medzi doplnkami ani tentokrát nechýbali klobúky od českej firmy Tonak, ktoré pridali celkovému looku ten správny šmrnc. "Som šťastný, že sa mi opäť podarilo spolupracovať s ikonou českého klobúčníctva, a vytvoriť tak dokonalú súhru s mojou kolekciou. Spolupracoval som aj s českým šperkárom Adamom Detským, ktorý tvorí pod značkou Adebe Jewellery, a pre túto kolekciu vytvoril originálne kúsky," neskrýval svoje nadšenie. 

Na móle nemohli chýbať Kováčikove múzy, modelka a riaditeľka Miss Slovensko, Karolína Chomisteková, ktorá prehliadku otvárala, a modelka a misska Aneta Vignerová, ktorá ju zatvárala vo veľmi odvážnom šifónovom modely.

Aneta Vignerová zatvárala prehliadku Michaela Kováčika v tomto odvážnom outfite.
Aneta Vignerová zatvárala prehliadku Michaela Kováčika v tomto odvážnom outfite.
Zdroj: Guillaume Roujas