Vo svete je čoraz väčším trendom prerábanie starého oblečenia. Upcyklácia je na jednej strane veľmi populárna a zaujímavá, na druhej strane aj ekologická, keďže eliminuje módny odpad a vdychuje život kúskom, ktoré by inak, pravdepodobne, skončili v koši.

O ucykláciu sa zaujímame aj my v redakcii, preto sme oslovili šikovné dizajnérky a krajčírky, aby prerobili staré kúsky z našich šatníkov. Celý článok nájdete v aktuálnom čísle nášho časopisu. Dnes sa pozrieme na jednu z prerábok - starú pánsku košeľu, ktorú na kimono prerobila slovenská blogerka La Florita známa najmä z Instagramu.

Takto napríklad v minulosti z košele vyrobila krásne šaty.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Ženy, učme sa šiť! Veď kedysi to vedeli všetky naše mamky, babky a prešívanie bola bežná vec. Ja som sa tentokrát riadne hecla. Ušila som si šaty z pánskej košele a vôbec to nebolo také ťažké ako sa zdá! I keď priznám sa, že ešte nikdy som sa tak nedopichala špendlíkmi ako tentokrát. Pre mňa kvalitná pánska košeľa predstavuje veľa rovnej látky a možnosť vyjašiť sa pri šijacom stroji. Šaty sú vďaka holému chrbtu trošku odvážne, ale za to veľmi pohodlné a pôsobia neskutočne romanticky! Čo poviete na výsledok? Vyskúšate to aj vy? ... Postup aj článok o mojom pohľade na udržateľnú módu nájdete na blogu ❤️ myslím, že stojí za prečítanie 😉 ... #lafloritamakes #slowfashion #slowootd #slovakblogger #refashion #refashionblogger #fashionrevolution #dressesfromshirt #besustainable #bedifferent

Príspevok, ktorý zdieľa Katarína Peterová (@laflorita.sk),

My sme za ňou tiež prišli so starou pánskou košeľou. Tentoraz z nej Katka vyrobila krásne kimono. Vo videu nižšie si môžete pozrieť zrýchlený postup tejto prerábky a jej výsledok nájdete V NAŠEJ GALÉRII spolu s ďalšími prerábkami tejto šikovnej blogerky.