Ako spoznáte nový typ muža, ktorému prischla prezývka neosexuál? Nemusíte po ňom príliš pátrať, pretože jeho živočíšnosť vám vyrazí dych. Nejde však o žiadneho hulváta bez štipky slušného správania. Pod drsným imidžom títo chlapíci skrývajú romantickú a citlivú dušu, a tak nečudo, že po nich šalie až neuveriteľných 81% žien! Snívajú o ich svalnatej hrudi, silnom objatí, povolení je aj sexi trnisko a tetovanie. Konečne! Veď ktorá z vás už nemala po krk zoženštených modelov, ktorí si holili nohy a na tvás si bez porblémov "naplácali" mejkap?

Metrosexuálom už dávno odzvonilo, nahradili ich neosexuáli
Metrosexuálom už dávno odzvonilo, nahradili ich neosexuáli
Zdroj: Shutterstock

Metrosexuálom odzvonilo

Ak týchto sladkých krásavcov niekto kedysi považoval za ideál krásy, dnes týmto časom odzvonilo a k symbolu dokonalosti majú poriadne ďaleko. Ruku na srdce, vám by sa chcelo cupitať po ulici s krásnym manekýnom, po ktorom pokukuje zvyšok ženského osadenstva a ktorý nemá problém vyskúšať vás doma z najnovších módnych trendov? Alebo naozaj poznáte ženu, ktorej imponuje, že sa môže držať za ruku s akýmsi klonom androidného chlapa bez jedinej chybičky?

Holiť si nohy alebo hruď? Len to dnes skúste od chlapa žiadať a vysmeje sa vám.
Austrálska štúdia

Viem o tom svoje, raz som s podobným mužom chodila a moje sebavedomie kleslo na bod mrazu. Pripadala som si pri ňom ako nedokonalá šereda, ktorá sa takémuto chlapovi nemôže vyrovnať. Ďakujem, viac si neprosím. Keby mi však niekto predstavil neosexuála, rada si s ním dám rande. "Neoš" totiž zdedil od svojho staršieho "metrosexuálneho" brata len jeho pozitíva. Pred pár rokmi, keď začal svet šalieť z mužov typu ako Mark Wahlberg a David Beckham, sa o ich popularitu postaralo reklamná magnátka Marian Salzmanová. Predávala ilúziu o dokonale pestovanom chlapovi, ktorý vyzerá ako z módneho žurnálu, a svet jej to "zožral" aj s navijákom. Dnes však takýchto mužov nežná polovička ľudstav považuje skôr za dobrých "kamošov" , s ktorými sa dá skvele pokecať o účinkoch kolagénu Q5-28 v boji proti vráskam.

Ženy vždy mali rady tvrdých chlapov, ktorí sa teraz vracajú do módy.
Ženy vždy mali rady tvrdých chlapov, ktorí sa teraz vracajú do módy.
Zdroj: Getty

Ideál?

Typický neosexuál, čiže muž dneška, stratil akúkoľvek zženštilosť a vracia sa k svojim mužným koreňom. K opačnému pohlaviu je však galantný, pozorný a všímavý. Popritom dokáže aj opraviť kvapkajúci kohútik, nehanbí sa dať si pivo alebo tresnúť do stola a svoju mužnosť si zachováva tak, že je to na ňom vidieť už na prvý pohľad. Holiť si nohy alebo hruď? Len to od neho skúste žiadať a vysmeje sa vám. Podľa austrálskych demografov predstavuje neosexuál návrat ku klasickej kráse. S radosťou predvádza svoj široký chrbát a ramená, nehanbí sa za malý zadok, ani za to, že jeho porast na prsiach pripomína orangutana.

Novodobý idol je akýmsi mixom medzi sexi agentom 007 Danielom Craigom, krásnym Hughom Jackmanom, vtipným Jimom Carreym a do tejto zostavy možno "namiešať" aj trochu z nesmelého pohľadu mladučkého Zaca Efrona. Aj vy sa pýtate, odkiaľ sa tu neosexuáli nabrali a kde boli doteraz? Nespadli z neba, ani sem neprišli z inej planéty, oni tu boli odjakživa. Len predtým im naše staré mamy hovorili "praví džentlmeni". Nálepka neosexuál totiž presne sedí na mužov s vyberaným správaním a príjemným zjavom. A viete, čo patrí medzi ich najväčšie tromfy? Máte pred nimi zdravý rešpekt, no jednajú s vami v rukavičkách. Tak ako sa na poriadnych chlapov patrí.