Barbadoská kráska venovala 5 miliónov dolárov svojej neziskovej organizícii, ktorá finančné prostriedky prerozdelí do niekoľkých projektov, ktoré sa snažia zmierniť následky nového koronavírusu. Clara Lionel Foundation založila ešte v roku 2012 na počesť svojich starých rodičov, pričom všetky peniaze odvedy venovala do zdravotníctva či do bezpečnosti v oblasti Karibiku, Afrike a USA.

Príspevky budú použité predovšetkým na testovanie infekčného ochorenia, no smerovať budú aj do zdravotných zariadení, aby sa zefektívnila starostlivosť o pacientov, ktorí sú vírusom nakazení. "Na začiatku nového roka sme si vôbec neuvedomovali, ako tento vírus dramaticky ovplyvní naše životy," stojí v oficiálnom vyhlásení nadácie. "Nezáleží na tom, kto ste alebo odkiaľ ste, táto pandémia ovplyvní nás všetkých. A pre najzraniteľnejších obyvateľov sveta môže to najhoršie ešte len prísť," dodáva speváčka, ktorá okrem toho venuje svojej rodnej krajine viac ako 700 tisíc dolárov, ktoré budú použité na špeciálne dýchacie prístroje.

Spevácka hviezda sa tak zaradila medzi mnoho ďalších celebrít, ktoré sa svoj vplyv snažia využiť najlepšie ako vedia. Mnohé na sociálnych sieťach apelujú na svojich fanúšikov, aby dodržiavali potrebné opatrenia, podporujú ich v šírení pozitívneho myslenia či dokonca zakladajú finančné zbierky na pomoc v boji proti šíreniu nového vírusu.

Viac ftiek nájdete v našej FOTOgalérii.