Pozrite sa, ako vyzerala Angela kedysi<< 

Nič nie je nemožné! O tomto sa presvedčila na vlastnej koži aj transgender modelka, ktorej sa prednedávnom splnil sen.  Ako prvá transexuálka sa stala španielskou Miss Universe a zabojuje aj o titul na svetovom finále! Pre Angelu je to veľká satisfakcia, keďže na Miss World v roku 2015 neuspela. Dnes je zo španielskej krásky medzinárodná hviezda, ktorá cez svoj príbeh pomáha bojovať za práva transsexuálov.

instagram.com/angelaponceofficial

Organizátori súťaže Miss Universe v roku 2012 zrušili zákaz transgender súťažiacich.

Angela tušila už od útleho detstva, že je iná. So svojím telom sa nevedela stotožniť a vo svojich jedenástich rokoch začala naplno objavovať svoju transsexualitu. Po období puberty bola rozhodnutá ísť si za svojím skutočným ja a podstúpila prvú hormonálnu liečbu. V roku 2014  sa stala definitívne ženou, keď absolvovala operáciu zmeny pohlavia.

Angela Ponce.
Angela Ponce.
instagram.com/angelaponceofficial

Viac foto Angely nájdete v galérii.

Obdobie premeny bolo pre Angelu náročné a svoje si vytrpela aj v škole. Ako sama tvrdí, našťastie sa nestretla s otvorenou šikanou, no často narážala na nedorozumenia a nepochopenie okolia. Nepríjemné situácie, ktoré musela ustáť ju však posilnili a dnes sa stala vzorom pre ľudí s podobným osudom. Ponce podporuje okrem iného aj organizáciu Daniela Fundacion, ktorá sa venuje práve transgender problematike. Víťazstvo na španielskom Miss Universe bolo nielen jej osobným triumfom. Bol to doslova historický okamih.

instagram.com/orgbemiss

Z Angelinej výhry sa tešila nielen transgender komunita ale tešili sa s ňou aj ostatné súťažiace.

Angela Ponce.
Angela Ponce.
instagram.com/orgbemiss

Nová španielska Miss Universe svojou krásou vyrazila mnohým dych. Ťažko uveriť, že táto žena bola kedysi chlapcom. FOTO nájdete v galérii.

Pozrite si silný moment, keď vyhlásili novú Miss Universe Španielska. Takú radosť a spolupatričnosť ste na súťaži krásy ešte nevideli!

Čítajte viac:

Šokujúce zásnuby: Justin Bieber si berie TÚTO krásku, Selenu Gomez asi porazí!

Celebrity, ktoré si neholia nohy: Týmto by ste mali poslať balíček žiletiek!

Nahota im problém nerobí: Celebrity, ktoré sa neboja ukázať prsia ani...

V hlavnej úlohe vytasené prsia: Celebrity zahodili podprsenky a užívali si slobodu

Bradavky, odhalené rozkroky, mokré fľaky medzi nohami a opité celebrity: Na TOTO sa zabudnúť nedá