Musím povedať, že tento rok sa filmovému priemyslu nesmierne darilo a osobne si myslím, že už tu dlho nebol tak silný a vyvážený ročník, ktorý by priniesol také množstvo zaujímavých tém a kvalitných filmov. Dôležité je spomenúť žánrovú rôznorodosť nominovaných filmov. Cez veľkovýpravné filmy zachytávajúce minulosť s dokonalými kamerovými zábermi po existenčné a citlivé zábery súčasných filmov s aktuálnymi témami. Aj keď skoro v každom z nominovaných filmov sa tieto dve paralely prelínajú. Myslím si, že porota to bude mať tento rok veľmi ťažké. 

I réžia má na tohtoročných Oscaroch taktiež svoje silné zastúpenie. Mená ako Martin Scorsese, Quentin Tarantino, James Mangold, Sam Mendes alebo Todd Phillips sa dopĺňajú s mladou nádejnou režisérskou krvou Gretou Gerwigovou, Taikom Waititim, či Joon-ho Bongom. Ak ide o samotný film, 11 nominácií získal film Joker, vrátane tých najhlavnejších kategórií. Najlepší film, réžia a hlavný herec v hlavnej postave, ktorým je fenomenálny Joaquin Phoenix momentálne jeden z najtalentovanejších hercov súčastnosti. Nedávno si svoj výkon obhájil, keď si preberal dve prestížne ceny, Golden Globe a BAFTU. Veľmi mu prajem, aby do tretice vyhral, mimochodom svojho prvého, Oscara. Bol by to určite veľký úspech.

Najlepší film, réžia a hlavný herec v hlavnej postave, ktorým je fenomenálny Joaquin Phoenix momentálne jeden z najtalentovanejších hercov súčastnosti.
Najlepší film, réžia a hlavný herec v hlavnej postave, ktorým je fenomenálny Joaquin Phoenix momentálne jeden z najtalentovanejších hercov súčastnosti.
Zdroj: Instagram