Pod hashtagmi #nomakeup a #nofilter nájdete fotky tisícok žien, ktoré sa rozhodli búrať stereotypy o ženskej kráse a ukazujú sa tak, ako vyzerajú ráno po zobudení. Bez dokonalého mejkapu a účesu na tvári a bez filtrov aplikácií, ktoré nám menia nielen vzhľad pleti, ale dokonca aj črty tváre.

Mnohé, obzvlásť mladé dievčatá trpia dnes komplexmi, že nevyzerajú tak dobre ako hviezdy sociálnych sietí. Za dokonalými fotkami sú však často hodiny úprav v aplikáciách, používanie rôznych filtorv a aplikácií. Aj celebrity majú svoje chybičky krásy a dnes sa ich už konečne neboja aj ukázať.

Naposledy prirodzenou fotkou potešila britská princezná Eugenie, ktorá na Instagrame zverejnila záber s manželom Jackom, na ktorom pózuje úplne prirodzene. Takýmto postom dokonca oslávila ich 10. výročie čím ukázala ženám po celom svete, že ani kvôli takej výnimočnej príležitosti nepotrebujeme zverejňovať štylizované fotky, ale úplne postačí prirodzená krása a láska v očiach. Ako sa vám na fotke páči princezná Eugenie?