Zoznam hudobných cien, ktoré má vystavené niekde vo svojej vile v Los Angeles, ani nemá zmysel vypisovať, zabralo by to zbytočne veľa riadkov. A to, že je kráľovnou na Instagrame, kde ju sleduje vyše 144 miliónov fanúšikov, tiež netreba pripomínať. Lenže to stále nie je konečná.

Lebo Selena, ktorá si s kamerou potykala už ako šesťročná v detskom seriáli Barney a na výslnie ju definitívne vystrelil populárny seriál Kúzelníci z Waverly na stanici Disney Channel, má šťastie aj na super ľudí okolo seba. Od detstva trpí na autoimunitné ochorenie lupus, ktoré jej poriadne rozhádzalo telo, a keď sa minulý rok ocitla v stave, že potrebovala obličku, jej dlhoročná kamarátka Francia Raisa ani chvíľu neváhala a bez rozmýšľania jej ponúkla tú svoju. Našťastie, transplantácia prebehla v poriadku a Selene doslova zachránila život.

x
x
Zdroj: Profimedia

„Francia mi dala ten najkrajší darček a obetovala pre mňa svoju obličku. Nechcela som niečo podobné žiadať od nikoho z môjho okolia, ale ona sa mi sama ponúkla. Áno, dnes môžem povedať, že mi skutočne zachránila život,“ priznala krásna brunetka s hispánskymi koreňmi, pre ktorú boli vzťahy s priateľmi vždy dôležité. Dokonca až natoľko, že so svojimi BFF, ktoré pozná od detstva, si dala vytetovať na kožu rovnaký obrázok #4.

Jej vernou bff je aj Taylor Swift.
Jej vernou bff je aj Taylor Swift.
Zdroj: Profimedia, archív

„Beriem vás ako svoju súčasť do konca života. A všetky vás ľúbim, baby. Inšpirujete ma k tomu, aby som bola lepším človekom, aby som bola silnejšia a bližšie k Bohu. Spolu sme toho už toľko prežili a dúfam, že si spolu užijeme ďalších päťdesiat rokov,“ vypísala sa zo svojej lásky ku kamoškám na sociálnej sieti.

Všetci stoja pri nej
A čo rodina? Aj na tú sa vždy mohla spoľahnúť. Rodičia ju dlhé roky podporovali v kariére, dokonca aj manažovali, čo sa dá pochopiť, keďže začala zarábať už ako šesťročná. Až pred štyrmi rokmi s tým skončili a potom zlé jazyky začali klebetiť, že to v ich rodine škrípe a že speváčka má s najbližšími napäté vzťahy. „Nikdy sme nemali v pláne manažovať svoju dcéru celý život. Nebolo by to zábavné ani pre ňu, ani pre nás. Začali sme s tým, keď bola ešte dieťa a vlastne sme to museli vziať do vlastných rúk, pretože nebola plnoletá.

Matka Mandy bola dlhé roky jej manažérkou.
Matka Mandy bola dlhé roky jej manažérkou.
Zdroj: Profimedia, archív

Lenže dnes je Selena dospelá a sama vie, čo je pre ňu najlepšie. Ja jej dôverujem, pretože je to odvážne dievča, ktoré vie, čo chce a len tak sa niečoho nezľakne. A ja sa jej určite nepletiem do života tak, ako sa o mne klebetí,“ povedala jej matka Mandy Teefey.

Má v tom prsty chlap?
Jedno však nezaprie. Nebola veľmi nadšená, keď sa jej dcéra dala koncom minulého roka opäť dokopy s Justinom Bieberom. Ich vzťah bol totiž dlhé roky ako na hojdačke a pokojne by mohol dostať nálepku nekonečná story. Dvojica spolu totiž začala randiť ešte v roku 2011, o rok neskôr si dokonca vymenili snubné prstienky, ale Justin zjavne nie je typ mimoriadne verného partnera, raz si odskočil do zákulisia prehliadky Victoria’s Secret za topmodelkou Barbarou Palvinovou, potom ho načapali flirtovať s Kendall Jennerovou, a tak mu známa speváčka dala v roku 2014 košom.

Ich vzťah s Justinom bol ako na hojdačke, večne sa schádzali a rozchádzali.
Ich vzťah s Justinom bol ako na hojdačke, večne sa schádzali a rozchádzali.
Zdroj: Profimedia, archív

Lenže tu sa ich príbeh s názvom Ani spolu, ani bez seba nekončí, lebo aj keď medzitým ona randila s raperom The Weeknd a on s istou neznámou kráskou menom Sofia Richie, minulý rok sa ich cestičky znovu spojili. A keďže Selenina mama dobre vedela, aké ťažké obdobie jej dcéra kvôli tomuto nevernému darebákovi prežívala a koľko sĺz vyplakala do vankúša aj do telefónu, celkom pochopiteľne tým nebola nadšená.

Selena má okolo seba priateľov, na ktorých sa môže spoľahnúť.
Selena má okolo seba priateľov, na ktorých sa môže spoľahnúť.
Zdroj: Profimedia, archív

A v tomto prípade sa opäť ukázalo, že mamy majú vždy pravdu, lebo kým ešte vo februári tohto roku sa dvojica tvárila ako najzamilovanejší párik pod slnkom, v máji opäť išli od seba. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, veď ľudia sa bežne schádzajú aj rozchádzajú, lenže kanadský idol sa z tejto love story otriasol extrémne rýchlo a už v júli požiadal o ruku svoju novú priateľku Hailey Baldwinovú. Na bahamskej pláži jej navliekol na ruku snubný prsteň, mladučká modelka zo známej rodiny, pochopiteľne, prikývla a bola ruka v rukáve.

Justin Bieber a Hailey Baldwin sa vzali.
Justin Bieber a Hailey Baldwin sa vzali.
Zdroj: gettyimages

Medzitým ešte stihol pre svoju novú lásku kúpiť haciendu so súkromným jazerom, špeciálnymi konskými stajňami či vínnou pivnicou za päť miliónov dolárov v kanadskom Ontariu. Klebetilo sa, že už z tejto správy bola Selena „na prášky“, lebo to, že v dome pri jazere raz budú vychovávať deti, si plánovali oni dvaja s Justinom. Či je to naozaj tak, vedia len oni, no pravda je taká, že krásna speváčka začiatkom októbra opäť skočila v rukách lekárov. Na klinike Cedars Sinai v Los Angeles absolvuje špeciálnu dialektickú behaviorálnu terapiu, ktorá je určená ľuďom s hraničnou poruchou osobnosti.

Kde je problém?
Bolo by však nefér hodiť jej problémy iba na Justina, pretože Selena sa už dávnejšie priznala k tomu, že trpí depresiami, úzkosťami a záchvatmi paniky. V roku 2016 kvôli tomu dokonca zrušila svetové turné k albumu Revival a dopriala si dlhé voľno. „Musela som, pretože vnútri som bola totálne zničená. Chcela som si to nechať pre seba a neobťažovať tým okolie ani svojich fanúšikov, ale toľko som sa to snažila pred všetkými tajiť, že som úplne zabudla na seba,“ vysvetľovala svoje rozhodnutie dať si pauzu a liečiť sa na klinike. Tie tri mesiace vraj boli najlepšia vec, akú mohla urobiť.

Krásnu speváčku milujú fanúšikovia aj luxusné značky, ktorým robí reklamu.
Krásnu speváčku milujú fanúšikovia aj luxusné značky, ktorým robí reklamu.
Zdroj: Profimedia, archív

„Nemohla som mať pri sebe telefón, musela som sa odstrihnúť od všetkých svojich rituálov a vlastne som nemala vôbec nič, ale táto neuveriteľná skúsenosť ma o mne veľa naučila,“ priznala sa a po liečbe sa opäť s nadšením vrhla do práce. Ibaže jej duševné problémy nezmizli raz a navždy. „Verte mi, toto je každodenný boj a dôležitá je nielen trpezlivosť, ale aj láska k sebe samému.

Speváčka je hviezdou každej párty.
Speváčka je hviezdou každej párty.
Zdroj: Profimedia, archív

Asi nikdy si nebudem môcť povedať, že aha, obliekla som si pekné šaty, takže som vyhrala. Je to naozaj na celý život a musím sa s tým naučiť žiť.“ Sama síce hovorí, že jej stavy paniky, záchvaty úzkosti a depresie spustilo autoimunitné ochorenie lupus, ale svoj podiel viny má na tom určite aj šoubiznis, v ktorom sa pohybuje. Veď ešte koncom septembra sa odmlčala na sociálnych sieťach so slovami – uvedomujem si, akú silu majú pre každého z nás, ale uvedomujem si tiež, že potrebujem z tohto virtuálneho sveta trošku vycúvať a žiť v prítomnosti, napísala pod svoj zatiaľ posledný post kráľovná Instagramu.

Selena Gomez sa po návrate z liečebne po prvý raz objavila na verejnosti.
Selena Gomez sa po návrate z liečebne po prvý raz objavila na verejnosti.
Zdroj: Northfoto

A aj keď sa šepká, že za jediný príspevok jej cinkne na účte vyše päťstopäťdesiat miliónov dolárov, ona vraj sociálne siete nenávidí, pretože sú povrchné a neúprimné. „Sme síce nonstop online, ale stále odpojení jeden od druhého. A keď tráviš čas sledovaním toho, čo robí ten druhý, vlastný život ti uniká cez prsty.“

Kto by povedal, že mladučká americká speváčka a herečka Selena Gomez trpí záchvatmi paniky.
Kto by povedal, že mladučká americká speváčka a herečka Selena Gomez trpí záchvatmi paniky.
Zdroj: Profimedia

Choroba si nevyberá
Lenže ak sa aj od virtuálneho sveta načas odstrihla, určite sa k nej začiatkom októbra dostala šokujúca správa, že sa jej ex Justin Bieber potajomky oženil. Hoci všetci predpokladali, že modelku Hailey Baldwinovú si vezme až v roku 2019 a že to bude najočakávanejšia udalosť roka, mladý párik na to išiel inak. Vzali sa potajomky na úrade ešte v septembri a že sú svoji, sa dostalo na verejnosť až po dvoch týždňoch. A to zjavne úplne odrovnalo už aj tak psychicky labilnú Selenu, ktorá sa momentálne lieči na psychiatrickom oddelení. Jej manažér vyhlásil, že preto, lebo utrpela vážny emočný šok.

Muž jej života sa naozaj oženil s inou.
Muž jej života sa naozaj oženil s inou.
Zdroj: Northfoto

A tak sa nám v EMME opäť derie na jazyk otázka, ako je niečo také možné. Že vážnymi duševnými ťažkosťami trpí dievča, ktoré má naozaj všetko a okrem kamošov, slávy a peňazí ako bonus ešte aj milióny fanúšikov, ktorí ju zbožňujú. Ibaže depresia je choroba ako každá iná a tá si nevyberá iba obyčajných ľudí. Taká Cara Delevingne, Lady Gaga, Adele, Catherine Zeta Jones, Jim Carrey, Nicole Kidman či Leonardo di Caprio by o tom vedeli rozprávať. Tiež ich na chvíľu zložila na kolená a mnohí si tým svojím psychickým peklom prechádzajú dodnes. Takže áno, môže sa to stať aj takej krásnej, mladej, bohatej a úspešnej babe ako Selena. Môže sa to stať každému.