Asi tretina 16 až 35-ročných mužov a štvrtina žien v celoeurópskej štúdii priznala, že pijú alkohol preto, aby mali väčšie šance na sex. Aby k sebe nalákali potencionálneho samca či samičku a aby si to lepšie užili, ak k tomu nakoniec príde. Prieskum zistil aj zaujímavú informáciu, že takýto štart pomocou drinku viac využívajú ženy než muži. A tí sa z toho, samozrejme, tešia.

Dať si v bare pár drinkov na odvahu? To je častá stratégia nežného pohlavia.
Dať si v bare pár drinkov na odvahu? To je častá stratégia nežného pohlavia.
Zdroj: Shutterstock

„Taká baba, čo sa vie odviazať, je snom každého chalana,“ hovorí študent medicíny Meky. „Každý chce pekné a vášnivé dievča. Niektoré to majú v sebe a sex ich baví, niektoré však na to, aby sa uvoľnili, potrebujú alkohol. Poznám baby, ktoré bez drinku ani nemajú na to chuť,“ pokračuje mladý vysokoškolák. Je však študent a nie vždy má toľko peňazí, aby stíhal zarábajúcim chalanom, ktorí balia baby v meste. A tak tie krajšie a sebavedomejšie končia skôr pri nich. „Minule som videl v klube tri baby, ako sa bozkávajú a obchytkávajú medzi sebou, aby urobili radosť nejakému týpkovi, čo im celý večer platil. Určite boli naliate, inak by to nerobili. Lenže takto sa úplne odpálili. Všetci sa na nich zabávali, točili si ich na telefóny a teraz môžu čakať, kedy to video niekto zavesí na sieť." Priznajme si, koľkí z nás v sobotu večer vonku hádžu do seba jeden pohár za druhým? ú„Všetci. Ľudia sa chcú odviazať, spoznať nových známych a zabudnúť na robotu. Veď je to prirodzené. Len sem-tam prestrelia. Aj mne sa to už stalo,“ hovorí Natália.

Alkohol ako relaxačný prostriedok v malom množstve naozaj uvoľňuje, keď má človek problémy sa vzrušiť. Čím je však vyššie promile, tým je menšia schopnosť prežívať pohlavný styk. Muži majú po ňom často napríklad poruchy stoporenia a ženy samotné poruchy vzrušenia.
sexulogička Danica Caisová

„Zoznámila som sa v bare s jedným chalanom a vypila som s ním dva nejaké miešané drinky, čo som nepoznala. Síce som sa bohovsky bavila, ale neskôr mi z nich bolo zle. Bolo mi to ľúto a dosť som sa hanbila. Fakt som sa tešila, že to klapne na prvý raz. Veď sme boli zo seba úplne hotoví. Lenže ako sme sa postavili zo stoličiek, mne zostalo hrozne zle. Cestou do auta ma musel pridržiavať, lebo som ledva stála na nohách, zo dva razy som aj skoro padla. V aute sme sa potom začali bozkávať, ja som ale musela prestať. Bála som sa, že ho ovraciam. Tak sme vyšli pred auto na čerstvý vzduch, aby ma to prešlo, ale nevládala som stáť. Všetko sa mi točilo a stále ma napínalo. To sa nedalo. Takže nie vždy je „drink pred“ zárukou odviazaného milovania. Toto bol trapas nad trapasy.“ O alkohole hovorí sexuologička Danica Caisová ako o dobrom sluhovi ale zlom pánovi: „Ako relaxačný prostriedok v malom množstve naozaj uvoľňuje, ak má človek problémy sa vzrušiť. Čím je však vyššie promile, tým je menšia schopnosť prežívať pohlavný styk. Muži majú po ňom často napríklad poruchy stoporenia a ženy samotné poruchy vzrušenia.“ V zoznamke „zoči-voči“ je však obľúbeným odrazovým mostíkom. „Áno, či je ale vhodný, závisí od toho, či si dievča takýmto spôsobom rieši partnera na celý život, alebo len jednorázovú náhodnú známosť. Ak partnera na celý život, piť pred prvým sexuálnym stykom s ním, je ten najhorší scenár. Tiež si nemyslím, že nie je fajn polovicu si nepamätať po krátkodobom povyrazení. Myslím si, že taký zážitok nemusí dopadnúť najlepšie. Preto, ak piť pred tým alkohol, tak s mierou a o to viac si dať záležať na výbere partner a na svojej ochrane.“