Vďakabohu za silikóny, hovorí Adriana, 36

„Celý život som bola som plochá ako doska a závidela som kamarátkam, ktoré nosili hlboké výstrihy, lebo chalani ich doslova hltali. Aj ja som sa im síce páčila, lebo som vždy mala peknú štíhlu postavu, no prsami po otcovi som sa veľmi nechválila. Ani v posteli to so mnou nestálo za veľa. Žiadny chlap so mnou nevydržal dlho, vlastne sa tým mužom ani nečudujem, že ich nebavilo liečiť moje komplexy. S mojimi nulkami som sa cítila menejcenná, nedokázala som sa v sexe odviazať a celý čas som myslela len na to, aký šok zažije chlap, keď si vyzlečiem pušapku. Neprešlo to ani po rokoch, a tak som si už z mojej prvej výplaty začala šetriť na plastiku. Bola som rozhodnutá, že chcem nové prsia. Z mojich nevýrazných áčok mi chirurg urobil krásne céčka a keď som si po troch mesiacoch našla nového chlapa, nevedela som sa dočkať sexu. Z mojich pŕs bol nadšený a ja tiež, lebo ma to strašne vzrušovalo, ako si zabáral hlavu do mojej hrude a bozkával mi bradavky. Ani ja sama som sa v posteli nespoznávala, pretože ma zrazu bavilo pozorovať svoje telo, experimentovať a cítila som sa krásna a sexi. Môj prvý skutočný orgazmus som dostala až vďaka silikónom a pri každom milovaní to bolo stále lepšie. Konečne som samú seba prestala brať ako posteľové drevo, ale začala som sa mať rada a cítiť sa ako žena. Vzťah mi klapal, na milovanie som sa tešila ako nikdy predtým a môj život nabral úplne iný rozmer. Dnes som vydatá, s manželom máte krásne dieťa a hoci to možno znie hlúpo, ja viem, že je to aj vďaka silikónom. Bez nich by som sa nikdy nedopracovala do dobrému sexu, ani k šťastnému vzťahu."

Čo na to sexuológ?

„Keď s istotou vieme, čo nám chýba ku šťastiu, treba urobiť všetko pre to, aby sme to dosiahli. Ale je veľa žien s nulkami ako Adriana, a napriek tomu nemajú so sexuálnym životom problémy, ani netrpia pocitmi menejcennosti. Navyše, nie každý chlap túži po veľkých prsiach. Je vecou každého, čo uprednostňuje a potrebuje, čo by potreboval pre vlastný pocit spokojnosti. A ak sú to väčšie prsia, prečo nie?" myslí si Igor Kubiš.

Musela som schudnúť, aby som si to užívala, priznáva Erika, 33

„Moja váha vždy kolísala od 52 do 65 kíl, podľa toho, akým obdobím som prechádzala. Keď som mala štátnice, ochorela mi sestra alebo som sa trápila pre lásku, vždy som rapídne chudla, no keď som po škole nastúpila do práce, na pravidelné stravovanie nebol čas. Chodila som s kamarátmi na drink aj na večere, mala som veľa koníčkov a tak som jedla všetko, čo mi prišlo pod ruku. Miešané vajíčka so slaninou, vrecúškové polievky, arašidové nutely. Cítila som sa spokojná, no ak by sa v tom momente ku mne priblížil aj ten najkrajší chlap sveta, poslala by som ho do čerta. Potrebovala som predsa tráviť, a nie dráždiť žalúdok zbytočnými pohybmi! Môjmu frajerovi tie kilá neprekážali, dokonca som mala nápadníkov ktorí si ma aj takú "krv a mlieko" chceli vziať za ženu, lebo som na nich pôsobila matersky. Lenže keď som si už nevedela navliecť ani veľkosť 40, chytila ma panika a návaly žranice som striedala s hladovkami. Okolie ma začalo obviňovať z anorexie, niektorí si dokonca mysleli, že sa trápim pre nešťastnú lásku, no nebola to pravda. Moje vyhladované telo vyžadovalo sex stokrát viac ako to zaobalené tukom, veď s nadváhou som sa do milovania nehrnula. Asi z lenivosti, jednoducho sa mi do toho nechcelo. Z mojich presexovaných nocí mal organizmus veľkú radosť a tak odušu spaľoval. Lenže potom prišli problémy v práci, naša firma mala problémy, ja som sa bála, že dostanem výpoveď a znovu som to začala zajedať. Začala som sa zaokrúhľovať, za tri mesiace som nabrala osem kíl a veľkosť 36 som musela odložiť hlboko do skrine. To by mi možno až tak neprekážalo, lenže opäť som nezniesla žiadne dotyky a pri slove sex mi naskočila husia koža. Na jedlo som sa tešila ako malé dieťa, no k milovaniu s vlastným chlapom som sa musela nútiť. Nie preto, že by som mala komplexy z väčších stehien alebo aspikového brucha, jednoducho som bola unavená a telo potrebovalo všetku energiu na trávenie. Dnes viem, že sex si najlepšie užijem len s poloprázdnym žalúdkom, takže sa snažím strážiť si svoju váhu. Občas si dám delenú stravu, manžel ma priviedol k bicyklovaniu, zmizli mi mľandravé stehná a ja mám zase chuť milovať sa. Neviem, ako dlho mi to vydrží, ale keď som štíhlejšia, v posteli sa cítim oveľa lepšie."

Čo na to sexuológ?

„Návrat k sexuálnemu životu je správny krok, pretože ak je pravidelný, udržiava telesnú kondíciu aj rozumnú telesnú váhu. Každý z nás prirodzene patrí k určitému telesnému typu a najlepšie je, ak aj telesne zostáva tým, kým v skutočnosti je. Úplne ideálne však je, ak dovolíme partnerom, aby nás mali radi takých, akí sme."

Shutterstock

Čítajte viac:

Prečo vám to opäť nevyšlo? 3 zásadné chyby, ktoré robíme na začiatku vzťahu

Tvár sa, že máš v paži a on z teba zošalie: Divné, ale funguje to!

Veľké šunky, žiadny sex, spomína Marianna, 31

„Po pôrode som sa poriadne zaguľatila a o postave z čias, keď som sa vydávala, som mohla len snívať. Telo som mala tak obalené tukom, že som sa skôr kotúľala než kráčala a pred zrkadlom aj pred sebou som sa strašne hanbila. Manžel mi to síce nikdy nepovedal nahlas, ale tušila som, že sa mu protivím. V posteli sa mi vyhýbal, no pravidelne sa odbavoval nad pornočasopismi a erotickými stránkami. Vedela som, že ho nevzrušujem a ani som sa mu nečudovala, no postupne mi sex a jeho objatia začali chýbať. Náš sexuálny život sa cvrkol na jednu rýchlovku mesačne a strašne ma ponižovalo, keď manžel radšej hral divadlo, že ho bolí hlava, že je unavený alebo radšej zaspal pre telkou, akoby sa mal so mnou vyspať. A to len pre moje rozkysnuté a nemotorné telo. Sebavedomie som mala na bode mrazu, a tak som si povedala, že so sebou musím niečo robiť, nielen donekonečna spomínať, aká som kedysi bola štíhla. Zaplatila som si trénera a začala cvičiť trikrát do týždňa. Keď som nebola vo fitku, behala som so psom okolo domu, poctivo som jedla to, čo mi odporučil tréner a za pol roka som schudla. Konečne sa mi netriasli odporné pneumatiky na bruchu, neprevísala mi koža z džínsov a a zadok nevytekal zo šortiek. Keď prišiel čas na našu povinnú sexuálnu jednorazovku, začala som byť aktívna a nebránila som sa ani novým polohám. Keď ma muž tľapol po zadku, netriasol sa, ale bol pevný ako skala, dokonca mi začal hovoriť, aká som sexi. Keď sa mi po roku na bruchu objavili aj prvé tehličky, cítila som sa ako tínedžerka. Keby som bola vedela, že nám to takto oživí sex, nebola by som sa päť rokov zbytočne trápila s kilami navyše. Milovanie s novým telom je miliónkrát lepšie.“

Čo na to sexuológ?

„Tu nešlo o sex s novým, skôr so staronovým telom, Mariannin manžel si predsa nebral žiadnu moletnú ženu. Jej kilá súviseli s tehotenstvom, ale aj so zanedbaným telom. Našťastie, vynaliezavo si poradila s tým, že pre partnera prestáva byť atraktívna, zabojovala a bravúrne to zvládla. Veď pravidelný a aktívny sex prospieva nielen k jej dobrej kondícii, ale aj k dobrému manželskému vzťahu. Aj keď osobne poznám ženu, ktorá si to u manžela pokazila tým, že zhodila svoje domnelé kilá."

Čítajte viac:

Som SINGLE, lebo chcem: V Amerike sú slobodné baby IN. Hrozí podobný trend aj u nás?

Môj život hore bez: Nenávidíte podprsenky? Tak ich nenoste, veď chodiť bez nich je teraz trendy

Mačo na dovolenke: Čo robiť, keď sa na neho začne meniť váš chlap? A vy sa nestíhate čudovať?

Budem tvojou OTROKYŇOU: Skutočný príbeh mladej ženy, ktorá si v posteli nechá od muža ubližovať