Osobná premena je úžasná vec, ktorá si vyžaduje množstvo sebazaprenia a driny. Dá sa to však zvládnuť, stačí len chcieť. Problémom je, že mnohé z nás nasledujú nesprávnu formu motivácie. Ak sa usilujete schudnúť a pretvoriť váš momentálny vzhľad na kočku len preto, aby si vás konečne všimol niekto, koho dennodenne stretávate, potom si radšej zložte ružové okuliare, kým je ešte čas. Ak si vás váš pán dokonalý nevšimol doteraz, pravdepodobne si vás nevšimne ani vtedy, keď schudnete, prefarbíte si vlasy a začnete sa štýlovo obliekať.

Druhou možnosťou je, že si vás naozaj všimne. Ale čo potom? Budete mu vďačná, za jeho veľkodušnosť? V takomto prípade by ste si mali položiť otázku – chcem muža, ktorý vidí len to ako vyzerám a nemiluje ma preto, aká skutočne som? Ak chcete podstúpiť zmenu, mali by ste ju podstúpiť hlavne kvôli sebe. Preto, aby vy ste sa cítili pohodlne, pekne, príjemne. Preto, aby vaše sebavedomie nebolo zametené pod koberec, ale aby ste sa cítili ako plnohodnotná, skvelá osobnosť.

Muž, ktorý sa díva len na vonkajšiu krásu nepochopí vaše túžby a zrejme vás nikdy dostatočne nepodporí vo veciach, ktoré sú pre vás dôležité. Preto by ste si mali situáciu radšej dvakrát prehodnotiť. Pán dokonalý predsa nemusí byť jediným skvelým mužom na svete. Využite príležitosť a objavujte, tam niekde je zaručene niekto, kto bol stvorený len a len pre vás.