Hovorí sa, že zamilovanosť trvá dva, maximálne tri roky. A čo príde potom? Potom príde vytriezvenie a realita. Toto obdobie zvládnu najlepšie tie páry, ktoré aj počas najväčšej zamilovanosti ostali sami sebou...

via GIPHY

Chyba č. 1: Hráte!

Každý z nás by chcel byť v očiach toho druhého dokonalým. A tak sa väčšina z nás pod tlakom hormónov a nežných citov snažíme tomu druhému maximálne vyhovieť. Nenápadne sondujeme, aké sú jeho predstavy o ideálnom partnerovi a nenápadne sa meníme na zosobnenie jeho sna. A tak sa zrazu z leňošiek stávajú horolezkyne, zo športovkýň intelektuálky, z mäsožravkýň vegetariánky. No ako dlho dokážete takúto hru hrať? Budete mať dostatok síl hrať sa na niekoho iného donekonečna?

Ak ste urobili chybu s názvom "hra na JEHO dokonalú", pravdepodobne na to doplatíte práve v období vytriezvenia z ošiaľu lásky. Už sa vám zrazu nebude chcieť robiť niečo, čo nikdy nebolo vaším koníčkom, ale jeho, už sa vám nebude chcieť pretvarovať. Lenže on to chudák nebude chápať. Možno vám vyhodí na oči, že ste sa zmenila. Že už to nie je ONO a že vám to už neklape. A čo mu potom chcete povedať? "Nie, ja som sa nezmenila, len som ťa proste celý čas klamala a chcela som byť takou akou si ma chcel mať...?" Kašlite na "herectvo", buďte sama sebou! Nikto nevydrží byť niekým, kým nie je, večne. Ak vás miluje, nech vás miluje takú, aká ste. Nepodvádzajte jeho, ani seba.

via GIPHY

Čítajte viac: 

Instantné vzťahy: Je normálne, ak neexistuje láska na celý život?

Chyba č. 2: Tajíte svoje očakávania

Všade dookola počúvame, že by sme na chlapov nikdy nemali tlačiť a už vôbec ich nemáme strašiť tým, že niekedy chceme svadbu a deti. Do čerta s tým! Nech vedia, že máte svoje plány, nech vedia, že nie ste iba na hranie. Ak to s ním myslíte vážne, pokojne mu povedzte o svojich plánoch a životných predstavách. Veď to nemusí hneď znamenať, že ho niekam tlačíte.

via GIPHY

Ak sa budete neustále hrať na freestylerku, no v kútiku duše chcete vážny vzťah, nemusí to pochopiť. A nakoniec, je dobré poznať jeho zásadné predstavy o živote. Ak sa budete vyhýbať rozhovorom o budúcnosti a rodine, možno sa nedozviete zásadné informácie, ktoré by vám mohli v budúcnosti robiť problém. Čo ak nechce mať deti, čo ak sa nechce nikdy oženiť, čo ak chce, aby jeho žena bola paňou v domácnosti bez kariéry? Možno si poviete, že časom možno zmení názor, no čo ak nie? Nechcete radšej vyložiť karty na stôl hneď?

Chyba č. 3: Nie ste otvorená v posteli

A sme opäť pri herectve. V sexuálnej oblasti sa v zvykneme poriadne pretvarovať. V záchvate ohurovania svojho nového partnera sme ochotné zájsť aj tam, čo by bolo inak pre nás tabu. Hráme orgazmus, tvárime sa, že VŠETKO čo robí, robí úžasne (aj keď občas tajne prevraciame oči). Veď čo by sme neurobili pre to, aby sa cítil ako najlepší milenec pod slnkom. A čo by sme my neurobili pre to, aby sme boli nezabudnuteľné dračice.

via GIPHY

Zo začiatku to môže byť veľká zábava, no časom sa vám môže stať, že si v posteli prestanete rozumieť. To, že ste sa vždy tvárili, že je to super, aj keď ste v skutočnosti nezažili ani 10 orgazmov do roka, je chyba. Povedzte mu a ukážte, čo sa vám páči, čo preferujete a čo by ste pokojne z jeho sexuálneho repertoára vynechala. Verte, že to určite pochopí a ocení vašu úprimnosť. Ak to neurobíte, môže sa stať, že sa váš sexuálny život zmení na katastrofu... 

Čítajte viac:

LÁSKA je... Takto definovali najsilnejší cit známe tváre šoubiznisu

Ako si vybudovať dokonalý vzťah? Zamilujte sa každý deň odznova!

Momenty šťastia: Láska je ukrytá v malých gestách a pozornostiach

Dajte vašej LÁSKE šancu: Obrázkový manuál šťastného vzťahu