Ale rozhodne už ďalšie roky (veď to majú byť  najlepšie roky môjho sexuálneho života?!) nemienim žiť v celibáte alebo absolvovať rýchlovku v kúpeľni medzi posledným televíznym  programom a prvým ospalým zívnutím!

Na Silvestra som poškuľovala s proseccom v ruke po mladých zaľúbených pároch. Ako keby tá ich vášeň a nedočkavosť mali explodovať. Ako sú jeden na druhého nalepení. Zaspomínala som si na vzdialenú minulosť a dodala som si odvahy – Nemáš osemnásť, ale, kočka, ty si skúsená!

Čítajte viac:

Tomuto sa radšej vyhýbajte! 15 maličkostí, ktoré mužov na ženách odradí

Ale som skúsená?

Chýba mi sex? Nie, mne chýba orgazmus alebo nejaký silný láskyplný zážitok. Po dlhoročnom manželstve a troch deťoch som dostala chuť opäť „žiť“. Odmeniť sa za bezsenné noci, skákanie okolo detí a neustále odpúšťanie nevynesených smetí, žúrok s kolegami do hlbokej noci, koníčkov, ktoré žerú čas, a za nedostatok pozornosti k vlastnej žene. Nie, mňa to stále neprešlo. Podčiarknuté a zhrnuté, v tridsiatich piatich rokoch, kým môj muž prežíva krízu stredného veku a v našej spálni sa striedajú tri páry malých nôh, manžela ani neopustím, ani nepodvediem. Nedám sa na chľast ani na iné ľahké drogy, ale rozhodne už ďalšie roky (veď to majú byť najlepšie roky môjho sexuálneho života?!) nemienim žiť v celibáte alebo absolvovať rýchlovku v kúpeľni medzi posledným televíznym programom a prvým ospalým zívnutím!

Nie som prvá ani posledná, ktorá potrebuje niečo viac ako sex. Hoci sa „pán” tvári, že čo? Nechápem – nie je nám dobre? Na toto nemám čas. Vlastne sme tak odpradávna naprogramované. Lenže romantická predstava – žili spolu až do smrti? Možno tak pred iks rokmi, keď ste to dotiahli s pomocou antických bohov kdesi do tridsiatky. Ale dnes, keď beháte po rakúskych svahoch s umelými kĺbmi v osemdesiatke? Môžete mať až do smrti vzrušujúci (a stále rovnaký) sex len s jedným partnerom?

Ja predsa nie som zúfalá!

Každý z nás má v živote niekoľko zlomových okamihov. Ten môj sa odohral na prechádzke s deťmi. Tlačila som asi jedenapoltonový kočík naložený bicyklami a odrážadlom, v ktorom sedel najmladší. Cítila som, ako mi po chrbte stekal pramienok potu, keď sa aj naše zvyšné deti obesili na kočík a nútili ma prenasledovať smetiarov. Chlapík v oranžovom mundúre zamával deťom a potom žmurkol na mňa: Tak čo, pani, prídem večer na pivo? Ja predsa nie som zúfalá!

Do svojho sebarozvoja na materskej som dala všetko, prešla som etikoterapiou na cédečku, kurzom angličtiny pre stredne pokročilých, doma som upratala podľa Marie Kondo a teraz je čas odfajknúť si ďalšiu položku. Tento rok nájdem konečne svoj bod G (pokojne aj sama!), naučím sa niekoľkonásobný orgazmus a ak motyka vystrelí – lebo ja sa nebudem stále obmedzovať a držať pri zemi –, možno pri tom prežijem aj zmenený stav vedomia!!! Lebo po prvé – orgazmus je emócia mozgu. Po druhé – rozkoš zlepšuje krvný obeh a zvyšuje našu energiu, sebaúctu, sebadôveru a duševné schopnosti. A posilňuje optimistický pohľad na život. A po tretie – sexuálne uspokojenie môže byť pre ženu rovnako dôležité a nevyhnutné ako uspokojenie z práce, detí, z jedla a oddychu.

Krok 1: Zadovážiť si múdre knihy

A tak zháňam venušine guľôčky. Je to šikovná pomôcka, s ktorou sa vraj dá cvičiť aj pri inkontencii moču. No a pri večernom aerobiku, ja môžem – som po cisarákoch –, keď už deti konečne spia, si mama môže dopriať aj trochu zábavy. Vibrátor. Problém jeden je, že ho nemáte kde uložiť (moje tri deti sú ako Colombo), a problém dva – narúša ženám jemné nervové zakončenia a jeho používaním sa stanete tam dole menej citlivou.

Takže, preč s ním! Potom som narazila na knihu Margo Anand o umení sexuálnej extázy. A definitívne som sa rozhodla preskúmať svoje telo, lebo, ako píše - ak nie sme schopní milovať svoje telo, ako môžeme očakávať, že ho bude milovať niekto iný? Ak mu tajne nedôverujeme a zaobchádzame s ním ako s robotom, potom sa cítime ako obete, ktoré nikdy nedosiahnu to, čo chceli. Lebo si to skutočne nikdy nedopriali.

Aby ste aj vy vedeli

Podľa sexuológov až 30 percent žien odchádza zo spálne bez toho, aby si užili „malú smrť“. Len 5 až 10 percent je anorgastických, teda sexuálne neprebudených. Ženský orgazmus je dosť komplikovaný. Skladá sa z mnohých malých orgazmov a na jeho dosiahnutie treba až 30-minútovú stimuláciu. Ak sa chce žena prepracovať do vyššieho „levelu“, môže trvať až hodinu, kým dosiahne klitorisovo-pošvový alebo pošvovo- -maternicový orgazmus. To je dôvod, prečo chlapom naháňa strach alebo jednoducho pred ním ,,kapitulujú“. Láska žien nie je viazaná na sex, a tak často až po rokoch a s iným partnerom zistia, že to v posteli môže (a celé roky mohlo) vyzerať celkom inak. Orgazmus je reakcia tela na vrcholné vzrušenie.

Má dve fázy, prvou je vedomý proces, ktorému sa hovorí milostná predohra, keď sa úmyselne vzrušujeme. V kritickom bode druhej fázy začne telo reagovať automaticky a tesne pred vyvrcholením sa nám vedomá kontrola vymkne z ruky. Ako keby sa prelomili priehrady a uvoľnili prúdenie energie celým telom, čo môže trvať okolo 10 sekúnd, ale aj 4 minúty! To znamená, že ani zďaleka môj orgazmus ešte nedosahuje svoj plný potenciál.

Krok 2: Realita

Tak ideme na to. Ja a Margo! Poznatok prvý – obrad sebaukájania by mal trvať asi hodinu a prvý mesiac by som ho mala absolvovať trikrát týždenne. Pripomína mi to detské krúžky. Lenže toto nie je tréning! Snažím sa pozitívne naladiť, vytvoriť si pekné a upokojujúce prostredie, ale to by sa nesmelo z tej detskej izby stále ozývať: Mamííí, píííť! Tak možno zajtra. Hľadanie bodu G. To bol trochu oriešok. Ide o miesto na prednej strane pošvy, jeden až päť centimetrov od vstupného otvoru (na brušnej strane), ktoré však normálne nemôžete ucítiť prstom.

Jeho stimulácia spôsobí, že stvrdne a vedie k mokrému orgazmu. Na tento špás si tiež musíte vyhradiť trochu viac času, možno to bude trvať aj pol hodiny, každá žena pri tom môže uprednostniť iný pohyb, polkruhy, osmičky... Mnoho žien ho zo začiatku vôbec necíti, aj ja prvé tri razy obídem naprázdno. Možno naozaj neexistuje? Svoje útočisko som našla v kúpeľni. V teplej vode. Keď sa o pár hodín zobudím bez mokrého orgazmu, zato skrehnutá v dopoly vypustenej vani, autoerotiku presúvam na skoré ráno. O štvrtej cvičím, o piatej rande s Margo.

Epilóg

Pri nežnejšom pohlaví je zvyčajne kvalita sexu priamoúmerná kvalite vzťahu. Mnohé ani netrápi, že nedosahujú orgazmus, kým sa o nich partner dobre stará. Máloktorá by ho pre to opustila, láska je pre ženy totiž viac ako sex. Lenže, prečo si dopriať tak málo, keď môžete mať všetko? Možno sa mi nepodarilo dosiahnuť zmenený stav mysle, to by musel zmeniť myslenie najprv môj manžel, ale aj z obyčajného objímania sa stala vďaka Margo slasť. Konečne v tridsiatich piatich rokoch som spoznala svoje telo a vzbudila som záujem aj u svojho partnera.

Možno sa aj vám zdá, že na vás zvysoka kašle, ale ak čokoľvek naruší jeho stereotyp alebo zacíti, že sa niekam „posúvate“ bez neho (a mohli by ste s niekým iným), verte, že aj on zmení svoje správanie. A možno sa dá nahovoriť aj na nejaké nežné experimentovanie. Na začiatok budete potrebovať len trochu odvahy a erotickej predstavivosti. Umožní vám konať tak, akoby to, čo si prajete, bolo skutočné. Prekonáte priepasť medzi tým, čím ste, a tým, čím by ste mohli byť. Tak si dajte pozor, čo si skutočne želáte – lebo viete, ako to chodí, môže sa vám to splniť. Aj v posteli a s vlastným mužom.

Čítajte viac:

Poznáte najnovšie sexuálne trendy? Neuveríte, ale aj svet erotiky podlieha móde

Dajte vašej LÁSKE šancu: Obrázkový manuál šťastného vzťahu

VIDEOdoják: Títo dvaja vám dokážu, že láska nepotrebuje slová

Bláznivo zamilovaní? Najtrápnejšie prejavy lásky, ktorými otravujete okolie