A tak som sa rozhodla odkryť svoj intímny svet a ukázať ti, milá EMMička, ktorá práve čítaš tieto riadky, že v tom nie si sama. A robím to aj preto, aby chlapi, nielen ten môj, ale týka sa to aj toho tvojho, pochopili, že sme naozaj pristáli z inej planéty a skrýva sa v nás veľa tvárí. Ktoré ako kúzelník z klobúka vyťahujeme pravidelne každý mesiac približne v tomto poradí.

FÁZA Č. 1:  BLA BLA BLA

Krámy. Cyklus. Menzes. Moje dni. Návšteva z Ameriky. Červená armáda či dokonca, ako hovorili naše babičky, perióda alebo mesiačiky. Existuje veľa slov, ktorými hovoríme o menštruácii. O tých pár dňoch v mesiaci, keď „to“ na ženu príde. Vtedy začne krvácať a tým sa v jej tele odštartuje začiatok nového hormonálneho cyklu. Áno, ten prvý deň je čosi ako nová éra a každá ju prežíva inak. Pamätám si na časy, keď som ešte bola tínedžerka a prvé hodiny svojich dní som vždy strávila v posteli, nadopovaná liekmi, lebo veď tie brutálne kŕče som inak
nedávala. Ale pribúdajúce roky a možno aj pôrod urobili svoje, takže dnes ten prvý deň nie je žiadna veľká katastrofa. Len si teda v duchu poviem, že už došli, šupnem si do kabelky väčšiu zásobu hygienických vložiek alebo tampónov a je vybavené. Som stará škola, tým dňom hovorím krámy, a keďže ma navštevujú každý mesiac už vyše polovice života, nedám si takouto maličkosťou pokaziť deň, všakáno?

DEŇ 1 AŽ DEŇ 4 (CITLIVÉ DIEVČA)

Nemyslím si, že by som výrazne trpela náladovosťou či dokonca zlými náladami, ale cítim sa akási unavená. A asi aj viac zraniteľná ako inokedy, takže mám chuť opierať sa o silné plece svojho chlapa a popri tom si pozrieť ďalšiu časť seriálu na Netflixe. A ešte sa mi žiada, aby sa ku mne každý správal milo a nezvyšoval na mňa hlas. Ideálny stav? Zavrieť sa do bubliny a zariadiť, aby sa o mňa všetci starali.

Pokračovanie na ďalšej strane.