Dá sa na prvý pohľad spoznať, že dievča má na to, aby sa z nej stala úspešná modelka?

Jednoznačne nie, ale dá sa rozpoznať potenciál objaveného talentu. Pri modelke alebo modelovi si treba predstaviť, ako bude vyzerať na fotkách či na móle, no veľa závisí aj od osobného stretnutia. Okrem fyzických predpokladov tím musí cítiť, či má príjemné vyžarovanie a či sa bude vedieť predať.

Aká je dnes definícia božského tela, ktoré sa presadí v modelingu?

Modeling nikdy nebol o hľadaní dokonalej krásy, ale o ocenení odlišnosti, výnimočnosti a na tom je postavený aj koncept súťaže Schwarzkopf Elite Model Look. Mnohé detaily ako pehy či odstávajúce uši, ale aj modelky vo vyššom veku, sú dnes vyzdvihované a to je dobre. Ale keďže v kozmetickom a módnom biznise predávajú naďalej produkty práve pekné tváre a fit postavy, tento trend sa asi meniť nebude.

Modeling nikdy nebol o hľadaní dokonalej krásy, ale o ocenení odlišnosti, výnimočnosti a na tom je postavený aj koncept súťaže Schwarzkopf Elite Model Look.
Modeling nikdy nebol o hľadaní dokonalej krásy, ale o ocenení odlišnosti, výnimočnosti a na tom je postavený aj koncept súťaže Schwarzkopf Elite Model Look.
Zdroj: Emil Vasko

Ako má vyzerať ideálna postava na móle?

Veľmi štíhlych prehliadkových modeliek je asi jedno percento, inak sa uprednostňuje skôr typológia vyšportovanej postavy, no modelka nemá vyzerať ako fitneska. Ideálna je vyššia, spevnená a súmerná postava s bokmi do 90 cm. Subtílne, ale ochabnuté telo nepôsobí dobre, preto musí životný štýl všetkých modeliek zahŕňať pravidelné cvičenie.

Aký je ideálny vek na začiatok kariéry v modelingu?

Najlepšie je na prvý kasting prísť v 15-16 rokoch, pretože agentúra na prípravu mladej modelky potrebuje určitý čas. Ideálny vek na začiatok aktívnej kariéry prichádza asi v sedemnástich. Ak má dievča dvadsať a chce preraziť, musí byť stopercentná hneď, či už z fyzickej, osobnostnej, ale aj jazykovej stránky. Žiada si to istú dávku šťastia aj to, aby mala za sebou silnú agentúru s dobrým manažmentom. Dnešné kariéry úspešných modeliek môžu bez problémov trvať aj viac než pätnásť rokov. K tomuto povolaniu sa vďaka aktívnemu životnému štýlu dá vrátiť aj po materstve, lebo aj zrelé ženy majú v tomto priemysle svoje miesto. Ideálnym príkladom je úžasná kariéra Lindy Nývltovej, Daniely Peštovej alebo Terezy Maxovej, ktoré sú hviezdami aj po dvadsiatich rokoch v brandži.