Pleť o nás rozpráva pravdivý príbeh. Pre niektoré je to dramatický triler, ktorý ich pri pohľade do zrkadla privádza k záchvatom zúrivosti. Pre iné je to denník s presnými záznamami o prežúrovaných nociach, každoročnom vypekaní na pláži a veľmi otáznych rozhodnutiach o tom, čo potajomky zjedli.

Doteraz sme mali vždy poruke rýchlu záchranu dôkladne maskujúcu stopy, ktoré na pleti zanechal náš divokejší životný štýl. Bolo také jednoduché zvoliť si možnosť svoj problém skryť za úsmev a pod hrubú vrstvu mejkapu, ktorá premenila našu pokožku na jemnú a hodvábne hebkú. Áno, tak to bolo doteraz. Všetky problémy sme pekne zamietli pod koberček a vnútri sa trápili.

No dnes sa nám konečne môže uľaviť, už sa totiž nemusíme pretvarovať. Nový trend ‚skin positivity‘ odhaľuje pleť, ukazuje jej prirodzenosť, odkrýva, čo ju trápi, či sú to pehy, škvrnky alebo jazvy. A to všetko preto, aby sme sa prestali ukrývať a začali byť k sebe oslobodzujúco úprimné. Aby sme sa opäť vrátili k návykom a k životnému štýlu, ktorý nám daruje nielen zdravšiu pleť, ale aj úžasný pocit zo života.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE